3 minutes reading time (524 words)

Rozpoczęła się 14. Edycja ?Pamiętajmy o Osieckiej?

ŚPIEWAJCIE ZE ZROZUMIENIEM, ARANŻUJCIE POMYSŁOWO

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają amatorów i zawodowców, wokalistów i zespoły,  do udziału w 14.edycji Ogólnopolskiego Konkursu ?Pamiętajmy o Osieckiej? na interpretację piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej.
Konkurs jest otwarty dla osób, które ukończyły 16 lat. Wystarczy wybrać dwie piosenki z tekstem Agnieszki Osieckiej i zaproponować swoją interpretację podczas przesłuchań przed jury.

Read More

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja br.
Karta zgłoszenia i regulamin dostępne są na stronie internetowej Fundacji Okularnicy www.okularnicy.org.pl/konkurs.php

Eliminacje odbędą się 6,7,8 czerwca br. Studio Koncertowym PR im.Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Jury wyłoni finałową dziesiątkę laureatów.
Laureaci wezmą udział w warsztatach wokalnych i koncertach w Teatrze Atelier im.Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Towarzyszyć im będzie zespół muzyczny pod kierunkiem Jacka Kity. 14 sierpnia zaśpiewają na mazurskiej scenie w Leśniczówce Pranie.
Po raz pierwszy w historii Konkursu Koncert Laureatów odbędzie się w Muzeum Powstania Warszawskiego (1 października). Finałowy (2 października) tradycyjnie już gościć będzie w radiowej Trójce, zaś podczas Koncertu Galowego w warszawskim Teatrze Roma (3 października) poznamy zwycięzców.
Na finalistów czekają liczne nagrody rzeczowe i pieniężne. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych.

Festiwal ?Pamiętajmy o Osieckiej? ma co roku bogatszą formułę. Dołączają do nas partnerzy i przyjaciele, którzy chcą wspierać szlachetne talenty i łączyć tych, dla których słowa - nie tylko w piosence - mają znaczenie. Są nimi: Muzeum Powstania Warszawskiego, Dzielnica Bemowo, a także nasz nowy mecenas Telekomunikacja Polska.

Tegoroczna edycja Festiwalu przewiduje także wiele koncertów otwartych dla warszawiaków:

Gdzie jest szlagier? Śpiewanki Osieckowe - już 20 maja br. wspólne śpiewanie Warszawiaków w Parku Skaryszewskim pod kierunkiem młodych wokalistów i zespołu Wojciecha Zielińskiego. Muzeum Powstania przygotowuje specjalnie na tę okazję śpiewniczek dla mieszkańców Warszawy.
Cykl  koncertów Osiecka na Bemowie organizowanych razem z Urzędem Dzielnicy Bemowo we wspaniałym amfiteatrze w bemowskim parku, wystąpią m.in. Magda Umer, Kasia Dąbrowska, Andrzej Poniedzielski.

Patroni medialni konkursu i festiwalu: Program 3 Polskiego Radia, Polityka, Onet.pl, Gazeta Wyborcza, TVP1.
Sponsor główny: Telekomunikacja Polska
Sponsor: Bank Millennium
Partnerzy: Muzeum Powstania Warszawskiego, Urząd Dzielnicy Bemowo, Leśniczówka Pranie, Teatr Atelier, Teatr Muzyczny ROMA.

Nie zdradzamy jeszcze wszystkich atrakcji - program Festiwalu nie został jeszcze zamknięty!
Za zaangażowanie już dzisiaj wszystkim dziękujemy.


Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania

Katarzyna Wojciechowska-Nowak

Biuro Prasowe Fundacji Okularnicy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

500 128 691

Aleksandra Wojciechowska

Biuro Prasowe Fundacji Okularnicy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel 792 791 193

I Konwencja Muzyki Polskiej w maju w Warszawie
Wieczór Poetycki ? Wiersze z Szuflady?.
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
środa, 29 czerwiec 2022

Zdjęcie captcha