1 minute reading time (212 words)

31 maja upływa termin zgłoszeń do 14. Ogólnopolskiego Konkursu ?Pamiętajmy o Osieckiej?

Już 31 maja upływa termin zgłoszeń do 14. Ogólnopolskiego Konkursu ?Pamiętajmy o Osieckiej? na interpretację piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej.

Do Konkursu przystąpić mogą osoby, które ukończyły 16 lat. Wystarczy, że wybiorą dwie piosenki z tekstem Agnieszki Osieckiej, prześlą na adres Fundacji wypełnioną kartę zgłoszenia, a następnie zaproponują swoją interpretację utworów przed jury podczas przesłuchań konkursowych.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się w dniach 6 ? 8 czerwca 2011 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.


Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie Fundacji w zakładce: www.okularnicy.org.pl/konkurs.php

Przypominamy ponieważ pozostało już zaledwie kilkanaście dni:
Termin przesyłania zgłoszeń upływa z dniem 31 maja 2011 roku.

 

Ze strony Fundacji:

?Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej" istnieje od 1998 roku, a pomysł zrodził się w głowie Marii Szymonik w czasie ostatniego wywiadu, jakiego udzieliła jej Agnieszka Osiecka w lutym 1997, na trzy tygodnie przed śmiercią. Była to przede wszystkim rozmowa o języku, nie tylko piosenki. Agnieszka ubolewała nad faktem, że młodzi ludzie znają coraz mniej słów, mówią językiem uproszczonym, a w piosence tekst zupełnie przestaje się liczyć. - Za trywializacją słownika kryje się trywializacja duszy - ubolewała. Trzeba więc stworzyć taki festiwal, w którym nie da się wykonawcom szansy zaśpiewania złych piosenek - myślała jej rozmówczyni.?

 


Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej
01-540 Warszawa, ul. Jakiela 8/1
http://www.okularnicy.org.pl

Festiwalu "Nad Jeziorakiem" Siemiany 2011
Protokół z przeprowadzonych kwalifikacji do tegoro...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
sobota, 10 grudzień 2022

Captcha Image