Agnieszka Chrzanowska jest kwintesencją dobrego smaku, elegancji i inteligencji. Nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku "Piosenka Poetycka za albumy "Cały świat płonie" i "Tylko dla kobiet". Jest laureatką trzech nagród na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Artystka śpiewa nie tylko w języku polskim, ale także greckim, hiszpańskim, francuskim i angielskim. W jej koncertach jest zarówno to, co charakterystycznie polskie (krakowski duch artystyczny), jak i to, co uniwersalne (najwyższa klasa wokalna i konferansjerska).
 
Jej koncerty charakteryzuje niezwykła atmosfera - Agnieszka Chrzanowska działa na pograniczu kilku gatunków: piosenki poetyckiej, piosenki aktorskiej i nowocześnie zaaranżowanego mainsteamu. Sama komponuje swoje utwory do tekstów znanych polskich poetów, głównie - Michała Zabłockiego. Repertuar Agnieszki zawiera w sobie utwory liryczne, łagodne, jak i dynamiczne, przekorne i pełne energii. Artystka jest nie tylko utalentowaną piosenkarką, ale również wspaniałym konferansjerem już w pierwszych minutach koncertu nawiązuje kontakt z publicznością, by z wdziękiem i poczuciem humoru wprowadzić publiczność w klimat swoich piosenek.
Instrumenty towarzyszące Agnieszce podczas koncertu to: fortepian, bas, perkusja, jumba.
Agnieszka Chrzanowska, to kompozytorka, piosenkarka, aktorka. Wiele lat współpracowała z Piwnicą Pod Baranami. Na igrzyskach olimpijskich 2004 roku w Atenach towarzyszyła polskim sportowcom, prezentując w towarzystwie międzynarodowych gwiazd piosenki z koncertu pod tytułem "Ogień olimpijski". Za ten album i koncert otrzymała prestiżową nagrodę Polskiego Komitetu Olimpijskiego "Wawrzyn olimpijski", pierwszy wawrzyn przyznany w kategorii Sztuka Estradowa. Agnieszka Chrzanowska jest również współzałożycielką Teatru Piosenki w Centrum, który mieści się w krakowskim Pałacu Krzysztofory.