Agnieszka Chrzanowska – Nie bój się nic nie robić
Kup płytę – kliknij tutaj

Informacje:
Data produkcji: 1998
Wytwórnia: Grelcom
Nośnik: 1CD

Opis:

Płyta nagrana została w lutym 1998 roku. Zawiera 13 kompozycji Agnieszki Chrzanowskiej do wierszy wybitnych poetów. Łączy w sobie najlepsze tradycje piosenki literackiej ze współczesnym brzmieniem i aranżacją.

W nagraniu wzięło udział wielu wybitnych muzyków:

Konrad Mastyło – fortepian, Robert Kubiszyn – bass elektryczny, fretless (podziękowania dla Grzegorza Rybickiego – firma B. Thoven z Krakowa), Tomasz Kupiec – kontrabas, Sławomir Berny – perkusja, instrumenty perkusyjne, programowanie (podziękowania dla Grzegorza Rybickiego – firma B. Thoven z Krakowa), Jacek Królik – gitary akustyczne i elektryczne, back-packer (używa strun Dean Markley), Leszek Szczerba – saksofon, klarnet, Michał Półtorak – skrzypce, Paweł Odorowicz – altówka, Mariusz Pędziałek – obój, Władysław Grochot – trąbka, Adam Niedzielin – fortepian (3) oraz Chór Seminarium Salezjańskiego pod dyrekcją Adama Korzeniowskiego.
Nagrania dokonano w studiu Grelcom w Krakowie w dniach 02-21.02.1998. Realizacja i mix – Dariusz Grela, mastering – Grzegorz Piwkowski. Cover photo – Jarek Sadkowski. Zdjęcia – Tomasz Sikora. Koncepcja okładki – Creative Nest. Projekt i opracowanie – Mariusz Szachowski.

www.michal-zablocki.com

Lista utworów:

1. Życie kochane Słowa: Michał Zabłocki

Nadzieja, nadzieja i jeszcze raz nadzieja jest matką… wstających wcześnie rano.

2. Nie bój się nic nie robić Słowa: Michał Zabłocki

„Często zatrzymanie się jest pójściem do przodu…” – jak powiedział twórca „Księgi Przemian”.

3. Kalendarz Słowa: Michał Zabłocki

Tekst tego utworu to wyliczanka przedmiotów gromadzonych przez całe nasze życie. Do tej piosenki mam szczególny sentyment, gdyż właśnie od niej rozpoczęła się moja współpraca z Michałem Zabłockim.

4. Chyba kłótnia Słowa: Witold Jędrzejczak

Muzyka do tego utworu powstała w Grecji, gdzie mieszkałam dwa lata. Nikomu emigracji nie polecam jeżeli nie chce się rozpaść na kawałki.

5. Dusza Słowa: Michał Zabłocki

Zakochałam się w wierszu „Dusza” od pierwszego „wejrzenia”. W lekki i dowcipny sposób opisuje on spotkanie dwojga ludzi, którzy na pewnym etapie swojej znajomości orientują się jak bardzo są dla siebie ważni.

6. Wenus („Las” i „Wenus”) Słowa: Mikołaj Gumilow

Stworzyły tę piosenkę dwa wiersze „Las” i „Wenus”, które podsunął mi Michał Zabłocki, połączyłam je i stworzyłam piosenkę. Śpiewam ją na koncertach w Piwnicy pod Baranami z towarzyszeniem 4-osobowego chóru męskiego. Bardzo lubię śpiewać w dużym i miłym towarzystwie.

7. Moja ziemia Słowa: Józefa Ślusarczyk-Latos

„Zmierzch zasypia na półkach, cisza śpi na podłodze. Schowała się przed deszczem, a wiatr moknie w ogrodzie. Garnek zasypia nad stołem, jak zwykle w czarnym berecie, koszule śpią w łazience, jak zwykle pod sufitem. A ja nie chcę spać.”

8. Zasłonka Słowa: Witold Jędrzejczak

Opowiada z zbudzonej promieniami słońca parze kochanków rozkoszujących się swoją obecnością. Poznali się zaledwie wczoraj, w puencie zawarta jest nadzieja na więcej. Warstwa muzyczna to dowód na moje próby zabawy jazzem.

9. Kawiarenka Słowa: Michał Zabłocki

Być może niewiele kobiet przyznałoby się do tego do czego ja przyznaję się w tej piosence.

10. Po drugiej stronie tęczy Słowa: Witold Jędrzejczak

Wiem, że zmusiłam Witka żeby napisał dla mnie tekst na recital, który miał się odbyć w piątek 13 grudnia 1996 r. Taka data zobowiązuje wiec Witek napisał tekst o lustrze.

11. Nie jestem z tego świata Słowa: Józefa Ślusarczyk-Latos

Lubię tę piosenkę ponieważ napisała ją tajemnicza istota z głębi oceanu, a takich istot nie spotyka się często, więc tym bardziej cieszę się, że splotły się nasze losy. Mam wrażenie, że ta piosenka do mnie przypłynęła jest to piękny, prosty, wyważony głęboki tekst.

12. Kot, pies, Jasio i mysz Słowa: Michał Zabłocki

To jeden z najmniej charakterystycznych dla mnie utworów. Mam na myśli głównie warstwę literacką. Zwykle wybierając teksty do piosenek szukałam wierszy opisujących bliskie mi emocje związane najczęściej ze sferą duchową. Tekst piosenki „Kot, pies, Jasio i mysz” to konkretna historia – anegdota.

13. Umarli potrafią niewiele Słowa: Michał Zabłocki