Agnieszka Chrznowska – Bez udziału gwiazd
Kup płytę tutaj

Informacje:
Data produkcji: 2009
Wytwórnia: POEMAT
Nośnik: 1CD

Opis:

25 maja 2009 r. w Empikach ukazała się nowa płyta Agnieszki Chrzanowskiej pod tytułem „Bez udziału gwiazd”. Album zawiera 15 premierowych utworów, jak zwykle skomponowanych przez Agnieszkę. Znakomitą większość tekstów napisał znany krakowski poeta Michał Zabłocki. Agnieszka odważyła się zaśpiewać również dwa swoje teksty – „Nie znajdziesz mnie” oraz „Taki sen”. 

Charakter utworów nawiązuje bardziej do pierwszych płyt niż do ostatniej „Tylko dla kobiet”, płyta jest zdecydowanie bardziej akustyczna niż elektryczna, nie ma nadmiaru w aranżacjach, w większości utworów Agnieszka wypowiada się jednym głosem, by nie rozpraszać słuchacza, co z pewnością jest z korzyścią dla tekstów, które jak zawsze są bardzo ważne. Tematykę stanowi swoiste zmaganie się kobiety z emocjami, jakie towarzyszą jej na różnych etapach życia. Od chwil zauroczenia w „Takim śnie” i ” Skarbie”, przez rzeczowe analizy sytuacji w ” Tak wiele przeszkód między nami”, „Nie taka jak Ty”, momenty zwątpienia w dobry los w „Bez udziału gwiazd” do powrotu nadziei w ” Mlecznej drodze” i „Życzliwości i stałości małżeńskiej” i pogodzeniem się z przeznaczeniem w utworze ” Wielki Pan”. Nie brakuje też dystansu do samej siebie i między innymi utwór ” Nie patrzyłeś na mnie wczoraj ” jest tego przykładem.
W nagraniach albumu wzięli udział znakomici muzycy , z którymi Agnieszka współpracuje od wielu lat, czyli od 1998, kiedy to odbyła się premiera debiutanckiego albumu Agnieszki „Nie bój sie nic nie robić”. Na fortepianie zagrał Konrad Mastyło, Na basie i kontrabasie Józek Michalik, na gitarach akustycznych i akustycznych Jacek Królik, na perkusji i instrumentach perkusyjnych Sławek Berny, na flugelhorn i trąbce Przemek Sokół, na instrumentach klawiszowych Krzysztof Filus, Jacek Tarkowski a także, w większości utworów sama Agnieszka.
Wraz z nową płytą pojawi się również koncert DVD „Agnieszka Chrzanowska na Kazimierzu”.

 

Lista utworów:

01. Bez udziału gwiazd
02. Nie patrzyłeś na mnie wczoraj
03. Jeszcze raz
04. Kubeczek wody
05. Skarb
06. Życzliwość i stałość małżeńska
07. Nie taka jak Ty
08. Mleczna droga
09. Nie znajdziesz mnie
10. Noc po nocy
11. Szkoda słów
12. Tak wiele przeszkód
13. Wielki Pan
14. Zakochany cień
15. Taki sen

 

www.michal-zablocki.com