2 minutes reading time (385 words)

ANDRZEJ I MAJA SIKOROWSCY & KROKE

ANDRZEJ I MAJA SIKOROWSCY & KROKE

11 grudnia 2011, godz.: 20:00 (wejście do klubu: 19:00)

Klub Studio Kraków, ul. Budryka 4.  Andrzej i Maja Sikorowscy wraz z Kroke wystąpią w Klubie Studio

ANDRZEJ SIKOROWSKI, MAJA SIKOROWSKA i zespół KROKE to osobowości, których nie trzeba nikomu przedstawiać. 11 grudnia wspólnie wystąpią na scenie krakowskiego Klub Studio (ul. Budryka4) podczas wyjątkowego koncertu.

ANDRZEJ SIKOROWSKI piosenki pisze od 40 lat. Jest prawdopodobnie pierwszym w Polsce klasycznym przykładem barda z gitarą. Od 1977 występuje z grupą "Pod Budą", wywodzącą się z kabaretu o tej samej nazwie, funkcjonującego w Krakowie do połowy lat siedemdziesiątych. Ma w dorobku m. in. 4 analogowe single, 4 płyty analogowe, 15 płyt kompaktowych nagranych z zespołem Pod Budą i antologię wydaną na 30-lecie zespołu. Wszystkie wydawnictwa uzyskały kolor złota i platyny. Nagrał również dwie płyty solowe ("Moje piosenki", "Zmowa z zegarem"), trzy albumy z Mają Sikorowską ("Kraków-Saloniki, "Śniegu cieniutki opłatek", "Sprawa rodzinna"), wspólną płytę z Grzegorzem Turnauem "Pasjans na dwóch". Jego piosenki znalazły się na kilkudziesięciu składankach z innymi wykonawcami.

MAJA SIKOROWSKA śpiewa piosenkę literacką, podawaną w różnych konwencjach - od ballady po blues rocka. Ma za sobą kilka lat pracy estradowej z zespołem Pod Budą, a także ze swoim ojcem Andrzejem Sikorowskim. Jej najnowsza płyta ? AVRA? (2011 rok) powstała we współpracy z zespołem Kroke i śpiewana jest w całości w języku greckim.

Krakowski występ Andrzeja i Mai Sikorowskich odbędzie się z gościnnym udziałem zespołu KROKE. KROKE (w języku Jidysz oznacza Kraków) zostało utworzone w 1992 roku przez trójkę przyjaciół, absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej: Tomasza Lato (kontrabas), Tomasza Kukurbę (altówka) i Jerzego Bawoła (akordeon). Wszyscy członkowie zespołu przeszli przez wszystkie etapy klasycznej edukacji muzycznej, mają także za sobą eksperymenty z jazzem oraz muzyką nowoczesną. Początkowo KROKE grało muzykę bardzo mocno osadzoną w tradycji klezmerskiej, z silnymi wpływami bałkańskimi, by z czasem wzbogacić ją o brzmienia Orientu i Indii, elementy jazzu i world music, tworząc swój własny, charakterystyczny styl. Zespół koncertował m.in. z  Nigelem Kennedy, Edytą Geppert, z norweskim triem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem oraz Mają Sikorowską.

Ceny biletów:

ULGOWY: 25 PLN (przedsprzedaż) / 35 PLN (w dniu występu)

ZWYKŁY: 30 PLN (przedsprzedaż) / 40 PLN (w dniu występu)

Bilety na koncert są dostępne w sieci sprzedaży Ticketpro oraz online na stronie www.ticketpro.pl. BILETY KOLEKCJONERSKIE dostępne w Klubie Studio, Klubie Filutek oraz w Klubie Gwarek.

15. Ogólnopolski Konkurs Wokalny "Pamiętajmy o Osi...
Kraków 8 grudnia: Aga Łuczyńska Koncert w trybie "...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
piątek, 23 luty 2024

Captcha Image