Anna Szałapak – Serca na rowerach
    

Informacje:
Data produkcji: 2004
Wytwórnia: POLSKIE RADIO
Nośnik: 1CD

Serca na rowerach – Zobacz CD   Opis:

Serca na rowerach – piosenki do wierszy Ewy LipskiejPod koniec lutego, a może w marcu 2002 roku Ewa Lipska przyniosła Annie Szałapak trzy wiersze z propozycją uczynienia z nich piosenek.


Niezwykłym zapałem, energią i talentem natychmiast zareagował Andrzej Zarycki. Pierwsza piosenka powstała do wiersza W jednym płaszczu, w jednym rękawie. W następnej kolejności: Nie opieraj się o słońce i Tragarze cieni. Równocześnie do dwóch wierszy: Coś zmienić w życiu chciałabym i Serca na rowerach melodie ułożył Andrzej Sikorowski. Słowa Jeszcze przez chwilę być szczęściarzem w liryczną piosenkę zamienił Seweryn Krajewski, a potem do błyskawicznie powstających wierszy w natchnieniu muzykę tworzył Andrzej Zarycki. I tak zrodziły się piosenki: Ech, Dygresja (Anna S.bardzo prosi o tango!), Ale my żyjemy jeszcze, Koło stało się trójątem i Hazardziści.

Anna Szałapak już wie, że ma materiał na nowy program – płytę. Nadaje mu więc taki, a nie inny kształt i wraz z pianistą Konradem Mastyło ochoczo pochylają się nad słowem i dźwiękiem. Wkrótce dołącza do nich, wraz ze swoją inwencją, gitarzysta klasyczny – Michał Nagy.

Po raz pierwszy, zaciekawionej publiczności Anna Szałapak, Konrad Mastyło i Michał Nagy przedstawiają jedenaście nowiuteńkich piosenek w swoim opracowaniu 14 lutego – w Dzień Świętego Walentego w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Polskie Radio zarejestrowało ów koncert i to jest właśnie album pod tytułem Serca na rowerach.

Piosenka numer dwanaście, ostatnia na płycie, powstała później. Wiersz Utopijni trubadurzy opatrzony prześlicznym kujawiakiem autorstwa niezawodnego Andrzeja Zaryckiego nagrany został w Studiu Polskiego Radia w Krakowie. Zapisu dokonał Aleksander Wilk, a na fortepianie gra oczywiście Konrad Mastyło.

Lista utworów:

1.Jeszcze przez chwilę być szczęściarzem
2.Nie opieraj się o słońce
3.Tragarze cieni
4.Coś w życiu zmienić chciałabym
5.Serce na rowerach
6.Koło stało się trójkątem
7.Hazardziści
8.Ech…
9.W jednym płaszczu, w jednym rękawie
10.Dygresja
11.Ale my żyjemy jeszcze
12.Utopijni trubadurzy