Kuba Michalski - Asnyk - Między nami nic nie było


Wspomnienie krótkiego spotkania, jakiegoś dnia wiosennego dawno temu. Po tylu latach pamiętamy uśmiech, kolor oczu, tysiąc drobnych szczegółów, choć nigdy więcej się nie spotkaliśmy i przecież między nami nic nie było.

Kuba Michalski - Szkoda


Polecam moją nową piosenkę. Krótki, piękny wiersz Adama Asnyka "Szkoda" z moją muzyką, ozdobiony wiosennymi tulipanami. Posłuchajcie ! 

Kuba Michalski - Norwid - Moja piosenka (Do kraju tego...tęskno mi Panie)


"Do kraju tego, gdzie kruszynę chlebaPodnoszą z ziemi przez uszanowanieDla darów Nieba...Tęskno mi, Panie..."Zapraszam do posłuchania wiersza Norwida z moją muzyką.

Kuba Michalski - Deszcz jesienny


Na jesień nie ma rady. Ciemno, zimno i deszczowo (z krótkimi przerwami). Ale właśnie odebrałem z tłoczni moją najnowszą płytę „Ach-poezja!” i wrzuciłem na Youtube najbardziej udaną jak sądzę piosenkę z tego albumu: moją kompozycję do wiersza „Deszcz jesienny” Leopolda Staffa. Niech Was ukołysze…Zapraszam do posłuchania.Kuba Michalski

Kuba Michalski


Do Pieśni (Czego chcesz od nas Panie za Twe hojne dary) Jana Kochanowskiego podchodziłem z ostrożnością (nawet nieśmiałością), bo uważam ją za najpiękniejszą modlitwę, jaka powstała oryginalnie w języku polskim. W końcu jednak skomponowałem muzykę i nagrałem. Wspólnie z synem udało nam się zrobić do niej teledysk. Dużo w nim przyrody – cudów natury, za które dziękczynienie składa Bogu mistrz Jan w swojej pieśni. GORĄCO ZACHĘCAM DO OBEJRZENIA I...
Czytaj dalej

Kuba Michalski


Zapraszam do posłuchania mojej najnowszej piosenki.Skomponowałem muzykę do „Wilków” Zbigniewa Herberta - najbardziej znanego wierszapoświęconego Żołnierzom Wyklętym.           Pozdrawiam serdecznie !

Kuba Michalski


Jako, że karnawał, więc na początek coś zabawowego.Właśnie wrzuciłem na Youtube „Lokomotywę” Juliana Tuwima z moją muzyką. Polecam.Pozdrawiam wszystkich miłośników poezji śpiewanej. Dobrego Humoru w Nowym Roku!Kuba Michalski Polecam też inne wiersze w moim wykonaniu: „Lilije”  (Mickiewicz)    „Dziewczyna” (Leśmian):

KONCERTY:

Brak nadchodzących wydarzeń!