1 minute reading time (276 words)

CISZA JAK TA w ODK "POD LIPAMI" w Poznaniu - 28 maja

Zespół "Cisza Jak Ta" rozpoczął swoją działalność, w obecnym kształcie, w marcu 2003 roku. Wcześniej działał jako luźna grupa muzyczna, okazjonalnie występująca na okolicznych przeglądach muzycznych. Od 2003 roku do zespołu zaczęły dołączać nowe osoby, powoli kształtując wizerunek muzyczny zespołu.
Zespół "Cisza Jak Ta" rozpoczął swoją działalność, w obecnym kształcie, w marcu 2003 roku. Wcześniej działał jako luźna grupa muzyczna, okazjonalnie występująca na okolicznych przeglądach muzycznych. Od 2003 roku do zespołu zaczęły dołączać nowe osoby, powoli kształtując wizerunek muzyczny zespołu. Od samego początku działalności w naszej twórczości dominowała poezja śpiewana i piosenka autorska, kolejni członkowie zespołu wzbogacali jego muzykę o elementy folkowe, (zwłaszcza folk irlandzki), oraz rockowe. W warstwie tekstowej korzystamy głównie z dorobku największych polskich poetów, takich jak Bolesław Leśmian, Maria Pawlikowska - Jasnorzewska, czy Kazimierz Przerwa - Tetmajer, oraz bardziej współczesnych twórców: Edward Stachura, Jacek Karczmarski czy Wojtek Bellon.
Próbują również własnych sił w pisaniu tekstów. Są to opowieści o rzeczach im najbliższych: Bieszczadach - górach, do których zawsze wracają, Kołobrzegu - mieście w którym żyją i tworzą, oraz o miłości - temacie wiecznie aktualnym... Ich muzykę określają krótko - poezja śpiewana, chociaż można w niej znaleźć elementy reggae, folk, rocka i innych gatunków muzycznych. Wszystkie kompozycje są ich autorstwa, w niektórych utworach wykorzystują tradycyjne motywy irlandzkie.

Aktualnie zespół występuje w składzie:

* Ilona Karnicka - skrzypce;
* Ola Kot - wokal, dzwonki, kij deszczowy;
* Hubert Liczbański - klarnet;
* Mariusz Borowiec - gitara akustyczna, wokal;
* Michał Łangowski - wokal;
* Mariusz Skorupa - gitara akustyczna, solowa, harmonijka ustna;
* Darek Bądkowski - gitara basowa.BILETY NA KONCERT W CENIE 20 zł. DO NABYCIA W ODK POD LIPAMI oraz w CIMie

Sosnowiec - Wobec Ciebie - 29 maja
Otwarta Scena Piosenki Autorskiej na Kudłaczach.
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
sobota, 24 luty 2024

Captcha Image