1 minute reading time (275 words)

Czerwony Tulipan w Teatrze Polskim w Poznaniu - 10 maja

W poniedziałek 10 maja o godz. 19 w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się koncert z niespodzianką zespołu CZERWONY TULIPAN "To Twoje oczy..." z okazji 25 lecia jego istnienia.Czerwony Tulipan to grupa muzyczna i kabaret z Olsztyna, powstał w 1985. W repertuarze poezja śpiewana, dużo liryki i głębokiego kontekstu kulturowego... z satyrycznym kontrapunktem.


Od początku istnienia kształt artystyczny zespołu tworzyli:
Ewa Cichocka (śpiew),
Krystyna Świątecka (śpiew),
Stefan Brzozowski (śpiew, gitara akustyczna, kierownictwo artystyczne).
Na pierwszych koncertach z zespołem grali również Artur Chwała (skrzypek) oraz Mirosław Łukawski (pianista). W 1992 roku do zespołu dołączył Andrzej Czamara (gitara akustyczna) i w 2002 roku Andrzej Dondalski (basista z rockowym rodowodem).

"Czerwony Tulipan" swoimi początkami sięga lat siedemdziesiątych i studenckiego Zespołu "Niebo", który powstał w marcu 1972 r. na WSP w Olsztynie, a w roku 1972 do zespołu dołączył m.in: Stefan Brzozowski. Zespół występował m.in. na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie . W roku 1978 zespół "Niebo" zawiesił działalność . Członkowie zespołu stworzyli także grupy : "Bonieq" (1977), "Kart" (1979), "Ex" (1979). Po studiach część członków "Nieba" stworzyła zespół "Czerwony Tulipan".Czerwony Tulipan na trwałe wpisał się w poetycki i muzyczny klimat Olsztyna. Zawodowo koncertuje na scenach polskich, a Stefana Brzozowskiego można uznać za olsztyńskiego barda.
Grupa została uhonorowana nagrodą Osobowość Roku Warmii i Mazur 2003.

Koncert z niespodzianką, który będzie zwieńczeniem 25 lecia istnienia zespołu Czerwony Tulipan odbędzie się 10 maja 2010r. o godz. 19 w Teatrze Polskim w Poznaniu.

PARTNERAMI KONCERTU SĄ: Teatr Polski w Poznaniu, Biblioteka Raczyńskich oraz nagłośnienie ANDRZEJ MODRZEJEWSKI.
PATRONAT MEDIALNY: Gazeta Wyborcza, TVP Poznań oraz Radio Merkury Polskie Radio.

BILETY NA KONCERT DO NABYCIA W TEATRZE POLSKIM ORAZ W ODK POD LIPAMI W POZNANIU.

Festiwal Piosenki Turystycznej - Jamna 2010
Ewelina Marciniak
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
niedziela, 03 grudzień 2023

Captcha Image