2 minutes reading time (450 words)

Danuta Grechuta o płycie PLATEAU

Nie milkną echa po wydaniu przez zespół PLATEAU albumu ?Projekt Grechuta?. Bardzo ciepło wypowiada się o płycie wdowa po Artyście, pani Danuta Grechuta, a także Marek Jackowski, który grał z Markiem Grechutą w zespole Anawa, a obecnie jest gościem zespołu PLATEAU na trasie promującej płytę. Wojciech Waglewski, producent muzyczny płyty, przyznaje, że praca przy albumie była ?jednym z najtrudniejszych wyzwań z jakimi miał do czynienia?

Pani Danuta Grechuta zaprosiła już zespół do udziału w galowych koncertach tegorocznego ?Grechuta Festival?- w Filharmonii Krakowskiej i Sali Kongresowej w Warszawie:

?Płyta zaskoczyła mnie, co istotnie- pozytywnie! Najbardziej podoba mi się interpretacja utworu ?Twoja postać?- słychać, że wokalista jest człowiekiem wrażliwym na poezję. Aranże muzyczne wprawdzie dalekie są od oryginału, ale mimo to przekonują- więc są twórcze. To miło, że piosenki Marka wciąż inspirują młodsze pokolenia. Krótko mówiąc: gratulacje!?

Pozytywnie o płycie wypowiada się również Marek Jackowski (ex. Maanam), który kiedyś grał z Markiem Grechutą w zespole Anawa, jak również nagrywał z nim płyty, a obecnie uczestniczy w trasie koncertowej promującej album PLATEAU. W wywiadzie dla ?Gazety Krakowskiej? muzyk powiedział o ?Projekcie Grechuta?:

?Jako osoba wrażliwa na słowo i piękno w sztuce, Marek Grechuta wiedział, co jest szczere, a co nie. W muzyce liczy się realność. A Michał z zespołu Plateau jest osobą szczerą. Wydaje mi się, że Marek by go zaakceptował?.

Producentem muzycznym płyty jest Wojciech Waglewski, który przyznaje:

?Lubię trudne wyzwania a próba odnalezienia własnej drogi w  absolutnie doskonałych i fantastycznie zinstrumentalizowanych dziełkach to jedno z najtrudniejszych wyzwań ,z jakimi miałem do czynienia. Interesuje mnie opinia twórców i osób bliskich panu Markowi- a wiem, że są one przychylne...Marzyłoby się, żeby po latach (bo to czas jest najsurowszym sędzią ) ktoś wrócił np. do ?Korowodu? zaśpiewanego przez Martynę Jakubowicz?.

Fragmentów płyty, w tym singla ?Wiosna Ach To Ty? z udziałem Soni Bohosiewicz, można posłuchać na oficjalnym profilu zespołu PLATEAU na MySpace:

www.myspace.com/plateauband

Album ?PROJEKT GRECHUTA? od kilku dni można kupić w sklepach. Znajduje się na nim 10 utworów niezapomnianego Marka Grechuty w wykonaniu zespołu Plateau, a wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego i przedstawionych w nowych, dość odważnych aranżacjach. Utwory, choć nagrane w dość zaskakujących, momentami nawet awangardowych wersjach, nie zostały pozbawione uroku i magii nadanych im przez mistrza Marka Grechutę. Swoimi wokalnymi talentami album wzbogacili: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Wojciech Waglewski oraz ?Budyń? z zespołu Pogodno. Gościnnie udzielił się również jeden z muzyków z oryginalnego składu zespołu Anawa, Jacek Ostaszewski.

 

Równolegle z premierą płyty wystartowała trasa koncertowa ?Wiosna Ach To Ty? obejmująca kilkanaście koncertów w całej Polsce. Podczas trasy, na jednej scenie z zespołem PLATEAU występują zaangażowani w projekt artyści: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Anna Wyszkoni, Marek Jackowski, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Marek Piekarczyk (TSA), Krzysztof Kiljański a nawet?Titus z Acid Drinkers!

Cisza Jak Ta
Pamiętajmy o Osieckiej
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
poniedziałek, 04 lipiec 2022

Zdjęcie captcha