Ewelina Marciniak – Na kuferku

Ewelina Marciniak – Na kuferku
Kup płytę CD – kliknj tutaj

Informacje:
Data produkcji: 2008
Wytwórnia: RADIO KRAKÓW
Nośnik: 1CD

Opis:

Płytę ?Na kuferku? Ewelina Marciniak nagrała w tym roku w Studiu Radia Kraków. To była nagroda za krakowski festiwal i warszawski OPPA. Znalazły się na niej niemal wyłącznie teksty autorskie z ostatnich czterech lat. Aranżację opracował Marcin Sweklej (jeszcze z jeleniogórskiego zespołu ?BO TAK!). Muzycy do krakowskiego studia na nagranie przyjechali z rozmaitych stron Polski: perkusista i basista ? z Nowego Sącza, gitarzysta ? z Katowic (ale za to studiuje w Jeleniej Górze), pianista ? z Grudziądza. Gitarzystę na dwa tygodnie przed nagraniem Ewelina znalazła w Krakowie.

?Na kuferku? jest odzwierciedleniem przygody ? podróży Eweliny przez tekst literacki i muzykę od początków w Nowym Sączu, przez inspiracje muzyką Wojtka Jarocińskiego aż po utwory własne. Tekst stoi zawsze odrobinę przed muzyką. Tytułowy utwór ? ?malutki, delikatny, bardzo prawdziwy i bardzo mój? ? chyba najlepiej oddaje klimaty, w których Ewelina Marciniak porusza się ze swobodą.

? To, o czym śpiewam i jak śpiewam, modne nie jest. Na pewno też nie jest komercyjne. Ale to jest moje miejsce znalezione w różnorodności muzyki. Tak czuję. Tak więc śpiewam.

Małgorzata Potoczak ? Pełczyńska

Lista utworów:

1.  Trzeba
2.  A przecież
3.  Zapominam
4.  Erotyk prosty
5.  Jeśli to nie ja
6.  Na kuferku
7.  List
8.  Płaszcz
9.  To znowu ja
10. Miłość
11. Zieleń
12. Jeżeli się miniemy
13. Kolejna zima