1 minute reading time (298 words)

Gliwice - Michał Bajor - Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty

W niedzielę 17 października o godz. 19 w Gliwickim Teatrze Muzycznym odbędzie się koncert Michała Bajora. Piosenkarz zaśpiewa najbardziej znane utwory Marka Grechuty i Jonasza Kofty.
Michał Bajor - piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty to już szesnasty krążek w dorobku artysty. Znajdziemy na nim aż dwadzieścia sześć utworów Marka Grechuty i Jonasza Kofty w interpretacji Michała. Sam Michał Bajor ma na koncie ponad 70 ról teatralnych i filmowych. Na scenie zadebiutował w Teatrze Ateneum w Warszawie jeszcze jako student. Zagrał u Bajona w Limuzynie Daimler-Benz, u Marczewskiego w Ucieczce z kina Wolność, u Kieślowskiego w Bez końca. Ostatnią jego pamiętną rolą była postać cesarza Nerona w polskiej ekranizacji Quo vadis.

W niedzielę 17 października o godz. 19 w Gliwickim Teatrze Muzycznym odbędzie się koncert Michała Bajora. Piosenkarz zaśpiewa najbardziej znane utwory Marka Grechuty i Jonasza Kofty.

Michał Bajor - piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty to już szesnasty krążek w dorobku artysty. Znajdziemy na nim aż dwadzieścia sześć utworów Marka Grechuty i Jonasza Kofty w interpretacji Michała. Sam Michał Bajor ma na koncie ponad 70 ról teatralnych i filmowych. Na scenie zadebiutował w Teatrze Ateneum w Warszawie jeszcze jako student. Zagrał u Bajona w Limuzynie Daimler-Benz, u Marczewskiego w Ucieczce z kina Wolność, u Kieślowskiego w Bez końca. Ostatnią jego pamiętną rolą była postać cesarza Nerona w polskiej ekranizacji Quo vadis.Karierze aktorskiej Michała Bajora niemal od początku towarzyszy jego twórczość estradowa, która nabrała prawdziwego rozpędu po sukcesie artysty na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1984 r. Trzy lata później nagrał pierwszą płytę Michał Bajor Live. Współpracował ze znanymi kompozytorami, wykonując teksty znakomitych autorów: Młynarskiego, Kofty, Brela, Brechta, Sosnowskiego i innych. Swoje recitale prezentował w całej Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Austrii, Francji, Holandii, Hiszpanii oraz USA i Kanadzie.

Zarezerwuj bilet - tutaj

źródło: GazetaGliwice.pl

J."Cybull" Skwira & Na Odległość - W oczekiwaniu
Koncert Cohena w Spodku gorąco przyjęty przez publ...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
poniedziałek, 05 grudzień 2022

Captcha Image