Grzegorz Turnau - Naprawdę nie Dzieje się Nic


Grzegorz Turnau - Naprawdę nie Dzieje się NicGrzegorz Turnau - Naprawdę nie Dzieje się Nic  Porównaj ceny w Nokaut.plInformacje:
Data produkcji: 1996
Wytwórnia: EMI
Nośnik: 1CD

Opis:

Płyta nagrana za pożyczone pieniądze i rozwożona osobiście po krakowskich księgarniach w postaci kasety.
Od spektakularnego debiutu Grzegorza Turnaua w 1984 roku do nagrania materiału składającego się na jego pierwszy album minęło prawie siedem lat. To i dobrze i źle. Źle, ponieważ nie jest już w tych nagraniach nieprzyzwoicie młodym artystą, który stał się sensacją (a wkrótce legendą) XX Studenckiego Festiwalu Piosenki. Dobrze, albowiem w ciągu minionego czasu skrystalizował się jego niepowtarzalny styl.

Lata owe upłynęły w dużej mierze na recitalach Grzegorza Turnaua w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami i zebrany repertuar to tylko część materiału wykonywanego przez artystę na żywo. Sam to zresztą tłumaczy w notce zamieszczonej na okładce: "Czternaście piosenek, które nagrałem [...], to czternaście chwil z mojego piwnicznego życia. Mogłem wybrać nie te, a zupełnie inne chwile..."


Wybór okazał się na tyle "zobowiązujący", ile utworów przetrwało w repertuarze koncertowym Grzegorza Turnaua w następnych latach, a jest wśród nich kilka, które wykonuje do dziś (wśród nich niezapomniana piosenka tytułowa). Ważniejsze jest jednak zapoznanie się ze stylem artysty, zarysowanym tutaj tak wyraźnie, że można mówić z pełną odpowiedzialnością o narodzinach nowego, ważnego zjawiska nie tylko w nurcie polskiej "poezji śpiewanej", ale w całej muzyce popularnej. Potwierdzą to zresztą już wkrótce kolejne nagrania Grzegorza Turnaua.

Lista utworów:

1. Kto wie, czyli piosenka o chęci
2. Życia modele
3. Złoty sznur
4. Na młodość
5. Hola, wpuść nas
6. Hymn wieczorów miejskich
7. Zanim...
8. Byłem w Nowym Jorku
9. Pianista i ja
10. Było kiedyś między nami
11. Nie baw się więcej kulą ziemską
12. Przez kresy
13. Znów wędrujemy
14. Naprawdę nie dzieje się nic


Dodatek Nadzwyczajny:

15. Jakieś inne słowa
16. We śnie
17. Gdyby świat powstał na nowo
18. Z pamiętnika
19. Z wiatrem