2 minutes reading time (489 words)

I Konwencja Muzyki Polskiej w maju w Warszawie

Instytut Muzyki i Tańca, we współpracy ze Związkiem Kompozytorów Polskich i Polską Radą Muzyczną, zaprasza na I Konwencję Muzyki Polskiej, która odbędzie się w dn. 9-11 maja br. w Bibliotece Narodowej w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.
Konwencja adresowana jest do przedstawicieli polskiego środowiska muzycznego, w szczególności kompozytorów, artystów wykonawców, muzykologów i teoretyków muzyki, dziennikarzy i krytyków, przedstawicieli instytucji muzycznych i organizacji pozarządowych, a także studentów i melomanów. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.konwencjamuzyki.pl. Udział w Konwencji jest bezpłatny.

To ogólnopolskie spotkanie środowiska muzycznego połączone będzie z dyskusją na temat różnych dziedzin muzyki i infrastruktury polskiej kultury muzycznej. Centralnym punktem Konwencji będzie prezentacja Raportu o stanie muzyki polskiej, przygotowywanego od października ubiegłego roku w zespole kilkunastu autorów, którego zabrakło podczas Kongresu Kultury Polskiej w 2009 roku w Krakowie.

Konwencja zajmie się całokształtem spraw polskiej muzyki zarówno w ujęciu historycznym, jak i współczesnym: od muzyki poważnej, poprzez jazz, alternatywę, muzykę tradycyjną do muzyki popularnej. Prezentowane raporty i wystąpienia będą zawierały dane o uczestnictwie w kulturze, dostępie do muzyki, aktywności artystycznej i kulturoznawczej, wydawnictwach, mediach, instrumentarium kulturowym i infrastrukturze prawnej, w tym prawie autorskim. Część danych będzie porównana z danymi z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Czech, co związane jest z zaangażowaniem specjalistów z tych krajów.

Panele dyskusyjne dotyczyć będą edukacji muzycznej, ram prawnych, zamówień kompozytorskich, wykonawstwa, obecności muzyki w mediach, wydawnictw i fonografii oraz muzykologii. Przewidziano także panele dyscyplinarne: jazz, muzyka poważna, muzyka popularna, alternatywa, muzyka tradycyjna i muzyka dawna.

Wnioski z Konwencji posłużą sformułowaniu i realizacji długoletniej strategii w zakresie rozwoju muzyki polskiej, a także wyznaczeniu dodatkowych celów działalności Instytutu Muzyki i Tańca.

Szczegółowy program Konwencji jest dostępny na stronie internetowej www.konwencjamuzyki.pl.

O organizatorze

Instytut Muzyki i Tańca (IMiT) został powołany w 2010 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rolą Instytutu jest działalność promocyjna oraz edukacyjna z zakresu tańca i muzyki oraz wspieranie rozwoju tych sztuk w Polsce. Więcej na www.imit.org.pl.

Współorganizatorzy

Związek Kompozytorów Polskich

Polska Rada Muzyczna

Partner

Otwarte Forum Muzyki Polskiej

Patroni medialni

Program 2 Polskiego Radia

culture.pl

polmic.pl

Konwencja dofinansowana jest ze środków Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.


 

Kontakt dla mediów
Barbara Hernas
509 170 514
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Edyta Sudoł
692 961 137
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Festiwal ... czy to jest kochanie? ma 15 lat - zob...
Rozpoczęła się 14. Edycja ?Pamiętajmy o Osieckiej?
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
niedziela, 25 luty 2024

Captcha Image