3 minutes reading time (655 words)

Janusz Czerwik - twórczość muzyczna

 „ Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki   jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do    tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca. „ 

JANUSZ CZERWIK  KIM JEST? 

          Urodził się 18 maj 1968 rok ,  w Zatorze, małym miasteczku nad Skawą .

Jego debiutem, jest wiersz „ Ziemi” , opublikowany na łamach miesięcznika – Życie Zatora w styczniu 1993 roku. Janusz, nie tylko w tym miesięczniku publikował swoje twórcze dzieła , były to również publikacje w „ Echo Wadowic” , „ Ziemia Krzeszowicka” , „ Teraz My „ , jak także w miesięczniku kulturalnym „ Własnym głosem w Warszawie „ . Jego poezje można również znaleźć na stronach internetowych , jest też autorem licznych artykułów o tematyce społeczno- kulturalnej publikowanych swego czasu w prasie lokalnej „ Życie Zatora”. 

 

      W VII Ogólnopolskim konkursie Poetyckim  „ O pióro Oficyny Wydawniczej  „ TED „ w 2004 roku , zajął III miejsce . Debiut książkowy to publikacja wierszy w almanach literackich :

- „ Bez granic „  (1999r.) , jest również współautorem almanachu literackiego „ Schody do nieba” (2000r.).

oraz poetyckich :

-  „ W labiryncie dróg”  (2001r.)  ,

- „Czas do tańca „ (2001 r.)  ,

- „ Codzienność „ ( 2002r.) ,

- „ Na strunach wiosny „ ( 2003 r.)

- „ Kareta pełna marzeń „ ( 2003 r.)

- „ Zimowa sanna „ ( 2003 r.)

- „ Polskie kolędowanie „ ( 2004 r.)

- „ Bezgadzia planeta „ ( 2004 r.)

                      

            Wszystkie pozycje wydane przez Oficynę Wydawniczą  „ TAD-AD „  z  Jastrzębia Zdroju . 

      Podczas I Międzynarodowego Pleneru Malarsko- Poetyckiego w Polance Wielkiej wydał swój pierwszy samodzielny tomik poetycki , pod tytułem „ Zmyślenia „ . 

       - 6 stycznia 2008 roku miał publiczny debiut wokalny w programie TVP „ Szansa na Sukces” , gdzie został zaproszony przez realizatorów tego programu. Jego wokal (falset) został zauważony podczas przesłuchania w Poznaniu.

       - 9 marca 2008 roku w interaktywnej telewizji INTERIA TV w programie „ MUZZOWIZJA „ prezentowano jego sylwetkę jako wykonawcy. Z uwagi na oryginalność został wybrany „osobliwością tygodnia” .

       - We wrześniu 2008 roku. wyemitowano odcinek w telewizji TVN z drugiego etapu przesłuchań do pierwszej polskiej edycji programu  „ Mam talent „ , w którym Janusz zadebiutował przed kilkumilionową publicznością , wśród której program cieszy się ogromną popularnością .

      W konkursie poetyckim „wiosennym 2009" , który został ogłoszony przez portal www.e-pisarz.org , decyzją internautów zdobył I Miejsce.

Jego wiersz pt. „Niemocny „ zdobył największą ilość głosów. 

- W 2009 roku na rynku księgarskim pojawił się jego tomik poetycki  pt. „ Anna Karenina -pamiętnik „ .

    Na przełomie stycznie i lutego 2010 roku na rynku wydawniczym pojawiły się nowe tytuły  „ Opowieści z elfickiego świata”  oraz „ Anna Karenina -duszy westchnienia" .

"Złowiony" przez łowców talentów na www.loimytalenty.pl 3 maja 2010 roku został laureatem projektu i jako jeden z siedmiu finalistów wystąpił podczas Międzynarodowej imprezy  „ Marathon Silesia”  pod Katowickim Spodkiem .

 - 31 lipca 2010 roku w Warszawie w centrum handlowo – rozrywkowym  Blue City odbył się koncert promocyjny portalu www.lowimytalenty.pl z udziałem m.in. Janusza. 

-13 marca 2011 roku wyemitowano  drugi odcinek I edycji międzynarodowego formatu „ X FAKTOR” , gdzie Janusz wystąpił z piosenką z  repertuaru Haliny Frąckowiak pt. „ Tin Pan Alley” . Wykonanie zostało przyjęte żywiołowo przez publiczność z jednym „TAK” Kuby Wojewódzkiego. 

-  Kwiecień 2014 roku brał udział w programie PoloTV „ Disco Star” .

Do wielu innych osiągnięć  artysty należy  dodać  też udział w zabrzańskim wernisażu sztuki "Zadośćuczynienie". Jest finalistą festiwalu w Ciechocinku "Gwiazdy tamtych lat" Katarzyny Goertner z piosenkami Violetty Villas, na zaproszenie organizatorów brał udział  w krakowskiej "Nocy Poetów" 2016r, uczestniczył  w ursynowskiej  imprezie  pod hasłem "UCZTA" w Warszawie, jest finalistą konkursu  piosenki poetyckiej "Natchnieni Bieszczadem" w Cisnej. Podczas wymienionych imprez prezentuje  repertuar własny. Jest autorem tekstów piosenek, które  wykonuje. Powstają  one  we współpracy z muzykiem Piotrem Gawronem redaktorem  Radia Niezależnych Artystów. Jest także jurorem międzynarodowego festiwalu piosenki "Rytm" w Gliwicach.

jeden z  utworów wykonywanych  podczas imprezy "Natchnieni Bieszczadem " w Cisnej  ( radio edit ) 

Kuba Michalski
Zespół PLATEAU wraca z piątą płytą!
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
sobota, 24 luty 2024

Captcha Image