2 minutes reading time (373 words)

Jarmark Kultur w Kalwarii Zebrzydowskiej

Jarmark Kultur w Kalwarii Zebrzydowskiej

Jarmark Kultur to impreza o charakterze kulturalnym, która odbędzie się 22 września 2012 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej (36 kilometrów od Krakowa w stronę Wadowic). Program Jarmarku (JK) opiera się na kulturach czterech państw: Japonii, Ukrainy, Meksyku i Nepalu. Będą one prezentowane na stoiskach usytuowanych na kalwaryjskim rynku. Poza międzynarodowymi punktami będzie też miejsce na stoiska promujące lokalne środowisko.

Prócz stoisk, przygotowanych przez młodych ludzi z Kalwarii Art oraz z drużyny harcerskiej ?Aquarius? z Zebrzydowic, odbędą się spotkania z podróżnikami (w budynku wielofunkcyjnym CKSiT przy ulicy Mickiewicza) oraz koncerty. Usłyszeć będzie można nieformalną grupę poetycką z programem łemkowsko-ukraińskim (grupa znana jako ?Ludzie od Wieczorków?), a zaraz po nich wystąpi gwiazda tegorocznej edycji JK - zespół U Pana Boga Za Piecem, znany z piosenek z kręgu ?Krainy Łagodności? i ?W górach jest wszystko co kocham?.

Występy te odbędą się na korcie tenisowym w obrębie obiektu sportowego ?Kalwarianka? (ul. Broniewskiego).

Inicjatorem i pomysłodawcą JK jest Stowarzyszenie Kalwaria Art (dawniej Grupa Kalwaria Art), beneficjentem projektu natomiast jest Urząd Miasta w Kalwarii Z. Wykonawcą - Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Z.

Program JK rozpoczynają warsztaty dla młodzieży dotyczące tworzenia własnych projektów, przekuwania swoich pomysłów w realne działania (godz. 10:00, budynek wielofunkcyjny CKSiT). W godzinach 11:00 ? 15:00 funkcjonować będą stoiska międzynarodowe na rynku (w razie niesprzyjającej pogody program przeniesiony do budynku CKSiT przy ul. Mickiewicza).

Prócz stoisk, przygotowanych przez młodych ludzi z Kalwarii Art oraz z drużyny harcerskiej ?Aquarius? z Zebrzydowic, odbędą się spotkania z podróżnikami (w budynku wielofunkcyjnym CKSiT przy ulicy Mickiewicza) oraz koncerty. Usłyszeć będzie można nieformalną grupę poetycką z programem łemkowsko-ukraińskim (grupa znana jako ?Ludzie od Wieczorków?), a zaraz po nich wystąpi gwiazda tegorocznej edycji JK - zespół U Pana Boga Za Piecem, znany z piosenek z kręgu ?Krainy Łagodności? i ?W górach jest wszystko co kocham?. Występy te odbędą się na korcie tenisowym w obrębie obiektu sportowego ?Kalwarianka? (ul. Broniewskiego).

Przy stoiskach będzie można wziąć udział w warsztatach np. malowania koszulek czy posługiwania się pałeczkami. Ponadto będzie możliwość przyłączyć się do tworzenia eko-graffiti na rynku. Na zakończenie imprezy Jarmark Kultur odbędzie się pokaz fireshow - tańca z ogniem (kort tenisowy). Udział we wszystkich atrakcjach imprezy jest bezpłatny.

Link do strony: http://www.jarmark-kultur.kalwaria.art.pl/

Stowarzyszenie Kalwaria ART

Ogolnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turyst...
XI Ogólnopolskie Spotkania Śpiewających Poezję 12-...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
środa, 29 listopad 2023

Captcha Image