2 minutes reading time (487 words)

Katowice 1 grudnia: W Górach Jest Wszystko Co Kocham

chwila_nieuwagi_(400_x_400)Kto uległ magii gór, wie, o czym mowa ? o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć ? a jakże ? jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś jednak udaje się nam zachować: muzykę, poezję, a także ? co może najważniejsze ? przyjaźnie, nawet miłości. Spotkania  ludzi, którzy stworzyli wspólnotę dzięki pasji, zapoczątkowały regularne koncerty pod sztandarem hasał :" W górach jest wszystko co kocham" pochodzącym z poezji Harasymowicza. Po raz kolejny spotkamy się w tych magicznych klimatach Teatru KOREZ. Jeśli chcecie do nas dołączyć, zapraszamy Was na wspólną wędrówkę po górskich szlakach - oraz po szlakach wyobraźni.

 

  • dozpDom o Zielonych Progach to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów W górach w Katowicach. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD W górach?, na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek, wydał także w ciągu kilku ostatnich lat dwie autorskie płyty. Pierwsza pt. Dom o Zielonych Progach, druga, która ukazała się 2 lata później, nosi tytuł JAM. W tym roku grupa obchodzi 10-lecie istnienia, z tej okazji ukazała się płyta koncertowa zatytułowana Tatika, są na niej znane już kompozycje zespołu w akustycznych aranżacjach, a także nowe piosenki, które nie były wcześniej rejestrowane.

  • Chwila Nieuwagi to w podstawowym składzie dwuosobowa formacja, która zawojowała już wiele festiwali, podbijając serca publiczności, po raz pierwszy na większą skalę ? na Bieszczadzkich Aniołach 2008. Warto wspomnieć też ich pierwszy sukces na Festiwalu Piosenki Europejskiej w rodzimym Rybniku. Jak sami piszą o sobie, ich muzyczne twory mieszczą się w szerokim pojęciu "poezja śpiewana". Śpiewają teksty poetów, wyrywając je jednak z kajdanów kilku molowych akordów. Stąd ich utwory "ocierają się o jazz, blues, a także muzykę folkową". Wcielając poezję w dźwięki, porywają do śpiewu oraz tańca, choć czasem lepiej po prostu wsłuchać się w charakterystyczny, mocny i zadziorny głos wokalistki skompilowany z fachowym gitarowym brzmieniem. Możemy wtedy przenieść się w zakątki rodem z beskidzkiej sielanki. Zespół gra od roku w rozbudowanym składzie muzycznym, w tym roku także ukazała się ich debiutancka płyta pt. Niepoprawna muzyka.

  • rmarcinkowskiRobert Marcinkowski ? poeta, bard i pieśniarz w jednej osobie. Często występuje w duecie z Grzegorzem Śmiałowskim jako Grupa Bez Zobowiązań. I z tym właśnie duetem ma na swoim koncie autorską płytę pt.: ? Szałasolot?, której premiera miała miejsce w ubiegłym roku. Zawodowo architekt ? wykładowca krakowskiej uczelni.

 

BILETY w cenie 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny) do nabycia od 21 listopada w kasie Teatru KOREZ.

Istnieje możliwość zapłaty za bilety: PRZELEWEM albo GOTÓWKĄ W KASIE TEATRU! Zapłaty przelewem należy dokonać do 29 listopada. Zamówione bilety (gotówka) należy wykupić do: 30 listopada! Zapraszamy!

 

 

Miejsce:

Teatr Korez

Miejsce: Teatr Korez -   Strona www
Ulica: Sejmu Śląskiego 2
Miasto; Katowice
Województwo: śląskie

źródło: http://wgorach.art.pl/
Powrót do Krainy Łagodności - koncert Grzegorza To...
FONETYKA - Dla Ciebie Piszę Miłość (official video...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
piątek, 23 październik 2020

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://poezjaspiewana.pl/