2 minutes reading time (487 words)

Katowice 1 grudnia: W Górach Jest Wszystko Co Kocham

chwila_nieuwagi_(400_x_400)Kto uległ magii gór, wie, o czym mowa ? o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć ? a jakże ? jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś jednak udaje się nam zachować: muzykę, poezję, a także ? co może najważniejsze ? przyjaźnie, nawet miłości. Spotkania  ludzi, którzy stworzyli wspólnotę dzięki pasji, zapoczątkowały regularne koncerty pod sztandarem hasał :" W górach jest wszystko co kocham" pochodzącym z poezji Harasymowicza. Po raz kolejny spotkamy się w tych magicznych klimatach Teatru KOREZ. Jeśli chcecie do nas dołączyć, zapraszamy Was na wspólną wędrówkę po górskich szlakach - oraz po szlakach wyobraźni.

 

  • dozpDom o Zielonych Progach to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów W górach w Katowicach. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD W górach?, na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek, wydał także w ciągu kilku ostatnich lat dwie autorskie płyty. Pierwsza pt. Dom o Zielonych Progach, druga, która ukazała się 2 lata później, nosi tytuł JAM. W tym roku grupa obchodzi 10-lecie istnienia, z tej okazji ukazała się płyta koncertowa zatytułowana Tatika, są na niej znane już kompozycje zespołu w akustycznych aranżacjach, a także nowe piosenki, które nie były wcześniej rejestrowane.

  • Chwila Nieuwagi to w podstawowym składzie dwuosobowa formacja, która zawojowała już wiele festiwali, podbijając serca publiczności, po raz pierwszy na większą skalę ? na Bieszczadzkich Aniołach 2008. Warto wspomnieć też ich pierwszy sukces na Festiwalu Piosenki Europejskiej w rodzimym Rybniku. Jak sami piszą o sobie, ich muzyczne twory mieszczą się w szerokim pojęciu "poezja śpiewana". Śpiewają teksty poetów, wyrywając je jednak z kajdanów kilku molowych akordów. Stąd ich utwory "ocierają się o jazz, blues, a także muzykę folkową". Wcielając poezję w dźwięki, porywają do śpiewu oraz tańca, choć czasem lepiej po prostu wsłuchać się w charakterystyczny, mocny i zadziorny głos wokalistki skompilowany z fachowym gitarowym brzmieniem. Możemy wtedy przenieść się w zakątki rodem z beskidzkiej sielanki. Zespół gra od roku w rozbudowanym składzie muzycznym, w tym roku także ukazała się ich debiutancka płyta pt. Niepoprawna muzyka.

  • rmarcinkowskiRobert Marcinkowski ? poeta, bard i pieśniarz w jednej osobie. Często występuje w duecie z Grzegorzem Śmiałowskim jako Grupa Bez Zobowiązań. I z tym właśnie duetem ma na swoim koncie autorską płytę pt.: ? Szałasolot?, której premiera miała miejsce w ubiegłym roku. Zawodowo architekt ? wykładowca krakowskiej uczelni.

 

BILETY w cenie 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny) do nabycia od 21 listopada w kasie Teatru KOREZ.

Istnieje możliwość zapłaty za bilety: PRZELEWEM albo GOTÓWKĄ W KASIE TEATRU! Zapłaty przelewem należy dokonać do 29 listopada. Zamówione bilety (gotówka) należy wykupić do: 30 listopada! Zapraszamy!

 

 

Miejsce:

Teatr Korez

Miejsce: Teatr Korez -   Strona www
Ulica: Sejmu Śląskiego 2
Miasto; Katowice
Województwo: śląskie

źródło: http://wgorach.art.pl/
Powrót do Krainy Łagodności - koncert Grzegorza To...
FONETYKA - Dla Ciebie Piszę Miłość (official video...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
wtorek, 28 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://poezjaspiewana.pl/