2 minutes reading time (317 words)

KOLEJNE GWIAZDY Z ?PROJEKTEM GRECHUTA?!

Wokalista zespołu Raz Dwa Trzy- Adam Nowak, frontman legendarnej formacji TSA, oraz Piotr Cugowski- to kolejni artyści, którzy dołączyli do grona gości zespołu PLATEAU na trasie koncertowej promującej ich album ?Projekt Grechuta?. Płyta już drugi tydzień znajduje się na liście OLIS- najlepiej sprzedających się albumów w Polsce.

Tych trzech wokalistów dołączyło do grona osób, które wraz z zespołem PLATEAU uczestniczą w trasie koncertowej ?Wiosna Ach To Ty?, promującej ich czwartą płytę. Będzie można ich usłyszeć już najbliższych dniach w Raciborzu (15.04), Zabrzu (16.04) i Gdańsku (18.04).
W koncertach, oprócz zespołu, biorą udział również: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Anna Wyszkoni, Marek Jackowski (ex. Maanam i Anawa), Krzysztof Kiljański, a nawet?Titus z Acid Drinkers!
-Zależało nam na osobach charyzmatycznych, a jednocześnie pochodzących z różnych światów muzycznych- mówi Michal Szulim, wokalista PLATEAU. ? I to działa, bo koncerty są magiczne, ludzie się wzruszają, mimo, że nasze wersje piosenek Marka Grechuty są zupełnie inne- opowiada Szulim.

Trasa koncertowa ?Wiosna Ach To Ty? trwa od 19 marca. Promuje ona wyjątkowy album PLATEAU Pt. ?Projekt Grechuta?, którego premiera była dwa tygodnie temu. Płyta zawiera 10 utworów niezapomnianego Marka Grechuty w wykonaniu zespołu Plateau, a wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego i przedstawionych w nowych, dość odważnych aranżacjach. Patronat honorowy nad projektem objęła wdowa po Marku Grechucie, pani Danuta Grechuta.
Zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do otwarcia swoim występem tegorocznego ?Przystanku Woodstock?! ?Projekt Grechuta? zabrzmi w Kostrzynie nad Odrą w pierwszy dzień festiwalu, 4 sierpnia.

A oto terminy trasy ?Wiosna Ach To Ty?:
15.04 RACIBÓRZ ? Raciborskie Centrum Kultury
16.04 ZABRZE ? Dom Muzyki i Tańca
18.04 GDAŃSK ? Filharmonia Bałtycka
27.04 ZIELONA GÓRA ? Filharmonia Zielonogórska
29.04 PIŁA ? Pilskie Centrum Kultury
1.05 ŚWINOUJŚCIE ? Muszla Koncertowa
3.05 GRYFINO ? Dni Gryfina
12.05 WARSZAWA -Empik. Spotkanie z fanami
17.05 SULECHÓW ? Sala widowiskowa SDK/dawny ZBÓR
24.05 OPOLE, Sala Seminarium Duchownego
27.05 RADOMSKO- Miejski Dom Kultury
29.05 PŁOCK ? Teatr Dramatyczny
11.06 CHORZÓW ? Industriada
2.07 SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI ? Dni Miasta
4.08 PRZYSTANEK WOODSTOCK- Kostrzyn n. Odrą

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej - Opat...
Szemkel - Siódmy Anioł
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
sobota, 10 grudzień 2022

Captcha Image