Lidia Jazgar / Galicja

Artystka – Instytucja. Dyplomowany choreograf. Prezenter telewizyjny i radiowy (obecnie – autorski program Coś dla Ducha w Radiu Kraków w czwartki o 22.05. także on line). Współzałożycielka, manager i wokalistka zespołu GALICJA, z którym koncertuje i nagrywa. Wspólnie z GALICJĄ, jest laureatką słynnego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i jedynej w historii tego Festiwalu Nagrody Specjalnej, przyznanej przez Piotra Skrzyneckiego i jego legendarną Piwnicę Pod Baranami, z którą w latach 90-tych zespół był związany.
Jej głos „topi najtwardsze skały”: …na koncertach oczarowuje publiczność, tworząc nastrój pewnej podniosłości i wyjątkowości, równocześnie emanując ciepłem i spokojem. Z koncertów Galicji publiczność wychodzi „ulepszona”, pogodniej patrząc na uliczne błoto, wiadomości w telewizji i samą siebie. Scenarzysta, reżyser, producent wydawnictw muzycznych (płyty GALICJI) i wydarzeń kulturalnych.
Od wielu lat realizuje autorskie, niekonwencjonalne projekty artystyczne – najbardziej znane z nich to: Galicyjskie Wieczory z Piosenką (ponad 100. edycji w ciągu 11. lat), cykl koncertów Nowa Huta. Dlaczego nie?!, cykl Wieczór Kolęd i Pastorałek organizowany co roku wspólnie z Kancelarią Prezydenta Miasta Krakowa. Jedyny w swoim rodzaju konferansjer, niezliczonej liczby koncertów i różnorodnych projektów kulturalnych. Jako właścicielka Agencji Artystyczno-Promocyjnej ART BLUE, oganizuje imprezy artystyczne i artystyczno-promocyjne. Współpracuje z Fundacją Brata Alberta, Fundacją Anny Dymnej Mimo wszystko, Hospicjum św. Łazarza i wieloma innymi instytucjami dobroczynnymi. Za wieloletnią działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych otrzymała Medal św. Brata Alberta.

GALICJA
Krakowska grupa muzyczna, dobrze znana słuchaczom Krainy Łagodności, która w 2011 roku, obchodzi swoje 25 (!) urodziny.
Nazwa zespołu, to nazwa kabaretu który przed laty istniał w Krakowie, a którego Lidia i Ryszard tworzyli „część muzyczną”. Nie często można Galicję słyszeć na koncertach poza rodzinnym miastem. Pewnie dlatego, że zespół tworzą bardzo „zajęci” życiem ludzie 😉 Na szczęście są płyty. A na nich, prawdziwe „power ballads” i „słowa które powiedziane raz, nigdy już nie giną…”
Ryszard Brączek – gitarzysta zespołu. Niespotykanie Spokojny Człowiek, autor większości tekstów i muzyki.
Michał Woźniak – pianista i altowiolista, ale tak naprawdę multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, realizator dźwięku, RMF Classic – www.michal-wozniak.com
Maciej Mąka – niedościgniony gitarzysta, często niestety „pożyczany” przez inne zespoły, od pewnego czasu mieszka w Warszawie?
Rafał Mazur – basista, mistrz muzyki improwizowanej, którą prezentuje nawet w Chinach – www.rafalmazur.com
Tomasz Grochot – nieujarzmiony perkusista potrafiący wyczarować niezwykłe dźwięki nawet z wody! W tym roku, ukazała się płyta zawierająca autorskie kompozycje Tomka, z gościnnym udziałem najlepszych muzyków jazzowych, w tym legendarnego amerykańskiego trębacza Eddiego Hendersona – www.tomekgrochot.pl
Oryginalne brzmienie Galicji, to wypadkowa pomysłów wszystkich muzyków i zawsze niezwykłych Gości Specjalnych, których na siedmiu galicjowych płytach.