2 minutes reading time (394 words)

MDK Mińsk Mazowiecki - 3-5.11.2011 Przegląd Piosenki Poetyckiej

Przegląd Piosenki Poetyckiej im. Piotra Skrzyneckiego jest imprezą cykliczną adresowaną do miłośników piosenki poetyckiej i autorskiej - ambitnej muzyki z niebanalnym tekstem. Piotr Skrzynecki - patron przeglądu, to współtwórca krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami, a jednocześnie honorowy obywatel miasta Mińsk Mazowiecki, w którym się wychował i spędził dzieciństwo. Przegląd jest zatem ukoronowaniem wielkiego święta ku czci Piotra Skrzyneckiego i jego dzieła - Piwnicy pod Baranami, a coroczne Przeglądy Piosenki Poetyckiej organizowane przez Miejski Dom Kultury -  uczczeniem jego pamięci.


Przegląd Piosenki Poetyckiej im. Piotra Skrzyneckiego jest imprezą cykliczną adresowaną do miłośników piosenki poetyckiej i autorskiej - ambitnej muzyki z niebanalnym tekstem. Piotr Skrzynecki - patron przeglądu, to współtwórca krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami, a jednocześnie honorowy obywatel miasta Mińsk Mazowiecki, w którym się wychował i spędził dzieciństwo. Przegląd jest zatem ukoronowaniem wielkiego święta ku czci Piotra Skrzyneckiego i jego dzieła - Piwnicy pod Baranami, a coroczne Przeglądy Piosenki Poetyckiej organizowane przez Miejski Dom Kultury - uczczeniem jego pamięci.


W 2010 r., dzięki nawiązaniu kontaktów i współpracy z Piwnicą pod Baranami, która objęła przegląd patronatem, druga edycja przyjęła charakter ogólnopolski i stała się ważnym wydarzeniem kulturalnym na miarę legendy Piotra Skrzyneckiego, wpisując się tym samym na listę krajowych festiwali i przeglądów piosenki autorskiej. Warto podkreślić, że jest to jedyna w kraju impreza poświęcona pamięci Piotra Skrzyneckiego, w której wzięli udział artyści Piwnicy pod Baranami, a w pracach Komisji Artystycznej uczestniczyli panowie: Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Raj, Jan Poprawa i Robert Zapora. Wysoki poziom uczestników dał prawo przyznania jury prestiżowej pierwszej nagrody, którą jest występ laureata w krakowskiej siedzibie Kabaretu, a Jan Poprawa zakwalifikował jedną z laureatek do udziału w 47. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Miejski Dom Kultury jako organizator aspiruje do podniesienia rangi imprezy, aby w 2011 roku przekształcić ją w III Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Piotra Skrzyneckiego.
III Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Piotra Skrzyneckiego ma formę konkursu, do którego tradycyjnie zaprosimy solistów i zespoły z całej Polski.

 

Trzydniowy festiwal (3-5.11.2011), oprócz konkursu oraz gali finałowej, będzie wzbogacony o warsztaty dla uczestników oraz wernisaż wystawy tematycznie związanej z patronem oraz Piwnicą pod Baranami, podczas którego wystąpi ubiegłoroczny zwycięzca konkursu.
Zostanie zorganizowane spotkanie z autorem publikacji na temat Piwnicy pod Baranami oraz projekcja filmu dotyczącego działalności i życia Piwnicy oraz jej artystów.

 

oficjalna strona festiwalu : www.pppps.pl

Zobacz: (regulamin, karta zgłoszeniowa, program imprezy)

 


Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim
ul. Warszawska 173, 05-300 Mińsk Mazowiecki

http://mdkmm.pl

 


Warszawa - Z MORZA DO KRAINY ŁAGODNOŚCI
Katowice, 9 października: Klub Old Timers Garage
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
sobota, 10 grudzień 2022

Captcha Image