Michał Bajor – Moje podróże

To już osiemnasty album w bogatym dorobku artysty, który swoją twórczość nazywa popem literackim….

Nowy album Michała Bajora „Moje podróże” 14 października 2013r. nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ ukazała się nowa płyta Michała Bajora pt. „Moje podróże”.
Po dwóch latach koncertowania z recitalem piosenek francuskich z albumu “Od Piaf do Garou” Michał Bajor rozpoczyna nową koncertową i fonograficzną przygodę. Trzynaście (szczęśliwa dla artysty liczba) autorskich tekstów napisał specjalnie dla niego mistrz, Wojciech Młynarski. Sięgnięto po kompozycje tak uznanych artystów jak Włodzimierz Korcz, Włodzimierz Nahorny, Janusz Sent, Jerzy Derfel i Wojciech Borkowski, a także świetni muzycy grający w zespole Michała: Paweł Stankiewicz, Maciej Szczyciński, Tomasz Krezymon i Marcin Olak.
Piosenki opowiadają o latach dzieciństwa w Opolu, debiucie w Warszawie, podróżach po świecie,
a nawet o charakterystyce znaku zodiaku (Bliźniak), spod którego jest artysta. Utwory są, jak zawsze
u Michała Bajora, bardzo różnorodne. Od nostalgicznych i dramatycznych po zabawne, a nawet żartobliwe, wszystkie jednak niezwykle osobiste.
Artysta z żelazną konsekwencją wydaje nowe albumy co dwa lata, zawsze też zaraz po nagraniu krążka rozpoczyna trasę koncertową, która trwa dwa sezony. Nie inaczej jest tym razem – pierwsze koncerty zaplanowane są już na połowę października. Podczas występów na żywo usłyszeć będzie można również znane przeboje Bajora, takie jak “Ogrzej mnie”, ”Błędny rycerz”, ”Początek mojej drogi”, czy “Moja miłość największa”.

Michał Bajor „Moje podróże”

 1. Mapa Drogowa
 2. Mała Ojczyzna
 3. Warszawa w Czasach Debiutu
 4. Man, Man, Manhattan
 5. Londyńska Mgła
 6. Paryż Mój
 7. To Może Się Zdarzyć Wszędzie
 8. Jak Wygrać w San Remo
 9. Los To Flamenco
 10. Smutny Jak Fado
 11. W Monte Carlo, Czy w Las Vegas
 12. Wszystkie Kolory Argentyny
 13. Ja Jestem Bliźniak

Data produkcji: 2013
Wytwórnia: MTJ Agencja Artystyczna
Nośnik: 1CD