2 minutes reading time (396 words)

Nie-Toperz

 Zespół wokalno-instrumentalny powstały z inicjatywy gitarzysty Krzysztofa Kosińskiego. Pierwszy ważny występ grupy w składzie Irek Gregowski, Maciej Zieliński i Krzysztof Kosiński miał miejsce na Walentynkach Poetyckich 11 lutego 2000 roku. W lipcu 2000 roku zespół rejestruje - amatorskim sposobem - piosenki, które następnie ujrzały światło dzienne na kasecie zatytułowanej "Spowiedź".
We wrześniu tego samego roku na festiwalu "Stachuriada" w Aleksandrowie Kujawskim trio wyśpiewuje wyróżnienie.

 

"Moja miła"

                       Od października 2000 roku Nie-Toperz występuje jako duet. W drugim kwartale następnego roku Nie-Toperz zdobywa 1. miejsce       w Konfrontacjach Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu - Katar 2001 /muzyka lekkich brzmień/ w Toruniu.

 

"Katar 2001"


             W czerwcu 2001 roku Nie-Toperz wzmacnia swoje szeregi - do zespołu dochodzą: Karolina Brzykcy i Michał Mańkowski. Po miesiącu prób zespół zdobywa nagrodę Grand Prix na Festiwalu Piosenki Ekologicznej i Religijnej w Pakości. Innym sukcesem z tamtego okresu było zdobycie specjalnego wyróżnienia na Nadgoplańskim Festiwalu Muzycznym w Skulsku.

Podsumowaniem twórczości "czteroosobowego" Nie-Toperza była nagrana na przełomie lutego i marca 2002 roku płyta "Pogoda".

 

"W szkole" (LP Pogoda)

             Rok później do Nie-Toperza dołącza Marek Wikarski. Wtedy też zespół koncertuje z coraz to większym natężeniem i coraz bogatszym repertuarem (składającym się niemalże w stu procentach z własnych kompozycji), rezygnując jednocześnie (bądź traktując to "z przymrużeniem oka") z występów konkursowych na różnego typu festiwalach. Z początkiem 2003 roku z zespołem ponownie występuje M. Zieliński

 

             W sześcioosobowym składzie 19. lipca 2003 r. Nie-Toperz zarejestrował drugą płytę p.t. "Podróż". Od września tegoż roku zespół koncertuje nadal bardzo intensywnie, czego wynikiem stał się pomysł kolejnej płyty. 4.marca 2004 w klubie KSM Kopernik odbył się koncert, który został uwieczniony na płycie pod tytułem "Nie-Toperz Koncertowo".

 

"Vademecum mojego zgonu"


             Na początku roku 2005 do zespołu dołącza Krzysztof Zieliński. W marcu tego roku, zespół rejestruje część nagrań do płyty nigdy nie dokończonej - "Wenecja dla ubogich".

 

"Droga"

             Do  2008 roku gra w składzie: Karolina Brzykcy, Ireneusz Gregowski, Krzysztof Kosiński, Marek Wikarski oraz Michał Mańkowski. Latem tego roku zespół kończy swoją działalność.

 

Przez kolejne lata członkowie "Nie-Toperza" udzielają się w przeróżnych projektach muzycznych, Czasem spotykając się przy spontanicznych okolicznościowych występach.

 

"Pioseneczka o wronach"

W styczniu 2015 roku po wielu spotkaniach i rozmowach "Nie-Toperz" wznawia swoją działalność jako kwartet z inicjatywy Irka Gregowskiego i Krzysztofa Kosińskiego. Do grupy dołącza Łukasz Tubiszewski oraz Włodzimierz Stolarski.

 

"Wracaj"

         W kwietniu br.  zespół koncertuje już dość z dużą intensywnością, nagrywa videoclip "Pod kropidłami" do tekstu Swietłany Owczarskiej

 

"Pod kropidłami"
O zespole, historia
 
 
 

Ogólnopolski Konkurs Piosenki Autorskiej o nagrodę...
Kredyt Zaufania - Cisza
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
poniedziałek, 04 grudzień 2023

Captcha Image