2 minutes reading time (400 words)

Ogólnopolski Konkurs Piosenki Literackiej imienia Jadwigi Stańczakowej

Wiersze już lecą

nad ulicami miasta

skąd one płyną?

 Jadwiga Stańczakowa, z tomu Kalejdoskop

 

Fundacja Siódmy Zmysł wraz z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza do udziału 
w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Literackiej imienia Jadwigi Stańczakowej, ogłoszonego w ramach projektu Okolice Sztuki. Audiodeskrypcja-integracja-ekspresja, dofinansowanego 
ze środków Ministerstwa Kultury  i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna, wkładu Partnerów oraz Fundacji Siódmy Zmysł.

 

http://muzeumpiosenki.pl/ogolnopolski-konkurs-piosenki-literackiej-im-jadwigi-stanczakowej/

 

Na czym polega konkurs?

 Jeśli w duszy Ci gra coś ciekawego, co układa się w formę piosenki  - prześlij dwa własne, niepublikowane dotąd teksty, krótką informację o sobie i motywację udziału w konkursie.

 Kto zostanie zwycięzcą?

 Powołane przez Organizatorów Jury wybierze 20 najciekawszych autorów, których teksty zawierać będą najlepsze pomysły literackie. Wybór ten będzie miał też dodatkowy klucz – 10 laureatów wyłonionych zostanie spośród uczestników z niepełnosprawnością wzroku, 10 – spośród osób widzących. 

Co będą robić laureaci? 

Nagrodą dla laureatów będzie zaproszenie do udziału w Warsztatach Piosenki Literackiej imienia Jadwigi Stańczakowej. Będzie to tydzień spędzony w gościnnych progach Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Zajęcia będą miały na celu stworzenie tekstów, na bazie których powstanie scenariusz happeningu „Stańczakowa, Białoszewski i inni poeci”. Organizatorzy zapewniają ciekawy program warsztatowy, zakwaterowanie i wyżywienie. Warsztaty odbędą się w lipcu 2016 roku. Dokładna data zostanie podana w momencie ogłoszenia wyników konkursu.

 Jak się zgłosić? 

Teksty konkursowe wraz notką o autorze, imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania, łącznie z informacją odnośnie stopnia niepełnosprawności wzroku lub jej braku prosimy przesyłać na adres mailowy koordynatora projektu – Reginy Mynarskiej: regina.mynarska@siodmyzmysł.org do dnia 30 marca 2016 roku.

 Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do dnia 15 kwietna 2016

 Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest także uiścić opłatę akredytacyjną w wysokości 30 zł na konto Organizatora – Fundacji Siódmy Zmysł 10 1090 1665 0000 0001 3068 8231; 

w tytule przelewu należy wpisać „konkurs piosenki – akredytacja”.

Uczestnik zobowiązany jest także do zapoznania się z Regulaminem Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Literackiej imienia Jadwigi Stańczakowej.

 

 

Więcej informacji:

 

Regina Mynarska

Fundacja Siódmy Zmysł

koordynator projektu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kuba Michalski
Kuba Michalski
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
sobota, 03 grudzień 2022

Captcha Image