1 minute reading time (233 words)

Otwarta Scena Piosenki Autorskiej: 28 luty 2009

OSPA - to projekt realizowany od ponad dwóch lat w różnych ośrodkach górskich w każdej porze roku, a w zimie w Krakowie. Scena Piosenki Autorskiej (SPA), to projekt trzech autorów piosenek z Krakowa, którzy czując potrzebę występów i konfrontacji z publicznością postanowili stworzyć coś, co będzie tylko od nich zależne i według ich pomysłu realizowane. Po odejściu ze SPA Maćka Czerneckiego współtwórcami projektu zostali już tylko Adam Suder z zespołem (Adsu) i Włodzimierz Mazoń z zespołem.Na wszelkich festiwalach, przeglądach piosenka autorska często konkuruje z utworami stworzonymi przez kilka osób. Ktoś napisał tekst do piosenki, ktoś inny muzykę, a wykonuje ją zwykle inna osoba, dzięki aranżacji jeszcze innego artysty. Scena Piosenki Autorskiej, to odmienny projekt. Jest to prezentacja światopoglądu autora bez pośredników w sposób, jaki on sam go napisał. Przede wszystkim autorem tekstu musi być osoba wykonująca. Jeśli jest również kompozytorem, to właśnie jest to to, o co chodzi w piosence autorskiej.
Wychodząc naprzeciw innym twórcom piosenki autorskiej od pewnego czasu Scena Piosenki Autorskiej (SPA) przerodziła się w Otwartą Scenę Piosenki Autorskiej (OSPA). Od tego momentu do festiwalowych występów zapraszani są inni wykonawcy prócz założycieli.

Nasz mini festiwal jest przede wszystkim prezentacją dokonań artystów i konfrontacją z publicznością.

Zwykle OSPA odbywa się w zaciszach górskich schronisk, jednakże tym razem, jako że zimowa aura nie sprzyja wywożeniu sceny, nagłośnienia i oświetlenia, koncert odbędzie się w Krakowie.
 
 
W Zimowej Edycji Otwartej Sceny Piosenki Autorskiej wezmą udział:
TEATR PIOSENKI W CENTRUM - Kraków
54 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
sobota, 03 grudzień 2022

Captcha Image