PIWNICA POD BARANAMI

Piwnica Pod Baranami - Kolacja z konfidentem.

. Opublikowano w Płyty CD - Piwnica Pod Baranami


Kolacja z konfidentem. Piwnica Pod Baranami w dokumentach Służby BezpieczeństwaKolacja z konfidentem. Piwnica Pod Baranami w dokumentach Służby Bezpieczeństwa - Porównaj ceny w Nokaut.plInformacje:
Wydawnictwo: Galicja
ISBN: 83-920860-4-x
Liczba stron: 400
Wymiary: 16,5 x 23,5 cm
Okładka: miękka
Rok wydania: 2006

Opis:

To jest książka o zderzeniu dwóch odległych światów; tajnej policji z kabaretem. Książka o czasach, kiedy inwigilowanie nazywano "ochranianiem", donosicieli - źródłami informacji lub tajnymi współpracownikami, a w każdym dowcipie czy satyrycznym monologu szukano zagrożenia dla PRL-u i podważania sojuszu ze Związkiem Radzieckim.

"To jest książka o zderzeniu dwóch odległych światów: tajnej policji z kabaretem" - piszą autorzy w pierwszym zdaniu i na 400 stronach dają obraz inwigilowania środowiska związanego ze słynnym kabaretem. Przytaczają dokumenty, rozmowy z ludźmi, ujawniają konfidentów. Pokazują, jak monstrualnych rozmiarów aparat był angażowany w walkę z garstką artystów i intelektualistów, którzy dawali program w maleńkiej salce piwnicy. I dokumentują jedno - niemal wszyscy artyści wyszli z tej walki obronną ręką, niektórzy wręcz wykazali heroiczną niezłomność.