1 minute reading time (183 words)

PLATEAU feat. SONIA BOHOSIEWICZ- JEST TELEDYSK!

?Wiosna Ach To Ty? to pierwszy teledysk promujący płytę zespołu PLATEAU Pt. ?Projekt Grechuta?. W piosence oraz w klipie gościnnie wystąpiła aktorka Sonia Bohosiewicz.

?Postanowiliśmy tekst Grechuty odczytać w tym klipie nieco inaczej, bo dla nas to jest przede wszystkim piosenka o związku dwojga ludzi?- mówi lider zespołu PLATEAU, Michał Szulim.

Oto link do teledysku:  :  http://www.youtube.com/watch?v=yYd0mXL0Fx4
Album ?Projekt Grechuta? (z którego pochodzi piosenka), zawiera 10 bardzo odważnych aranżacji piosenek mistrza Grechuty wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego.

Na płycie, oprócz Soni Bohosiewicz gościnnie zaśpiewali: Martyna Jakubowicz, Wojciech Waglewski i ?Budyń? z grupy Pogodno. Instrumentalnie swój ślad zaznaczył również Jacek Ostaszewski, który zagrał w słynnym ?Korowodzie?, zarówno oryginalnym ? tym sprzed 40 lat, jak i nowym ? w wykonaniu zespołu Plateau.

Sonia Bohosiewicz to jedna z największych gwiazd współczesnego polskiego kina. Kolejny raz udowodniła to w teledysku ?Wiosna, ach to ty?, w którym wraz z liderem Plateau, Michałem Szulimem, wcieliła się w każdą z czterech pór roku.

Teledysk wyreżyserował Maciej Galas. Album ?Projekt Grechuta? od kilku tygodni jest jedną z najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i doczekał się pochlebnych recenzji m.in. w ?Newsweek?u? i w ?Gazecie Wyborczej?.

Nowa nagroda polskiego środowiska muzycznego ? Kor...
Festiwalu "Nad Jeziorakiem" Siemiany 2011
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
sobota, 03 grudzień 2022

Captcha Image