2 minutes reading time (436 words)

Powrót do Krainy Łagodności - koncert Grzegorza Tomczaka

Powrót do Krainy Łagodności - koncert Grzegorza Tomczaka
W sobotę 3 grudnia br. o godz. 16.00 w Mediatece przy ul. Szegedyńskiej 13a wystąpi Grzegorz Tomczak, poeta, bard, autor tekstów piosenek m.in. Maryli Rodowicz i Ryszarda Rynkowskiego. ?Szukałem Cię wśród jabłek? to autorski recital artysty z udziałem Leny Piękniewskiej (śpiew) oraz Dawida Troczewskiego (fortepian). Wstęp wolny. Zapraszamy!

Na program składają się piosenki z dwóch płyt ?Ja to mam szczęście? oraz ?Miłość to za mało?. Artyści proponują podróż przez ? symboliczną już ? Krainę Łagodności. Gdzie miłość ? oznacza miłość, prawda jest prawdą, a wszystko tętni prawdziwym życiem. Gdzie jest czas i miejsce na refleksję, uśmiech, żart, ale i dyskretną łezkę. Tytuł koncertu: ?Szukałem cię wśród jabłek? jest jednocześnie tytułem duetowej piosenki, która na początku 2009 roku przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Listy Przebojów Radiowej Trójki.

Grzegorz Tomczak ? absolwent polonistyki na UAM w Poznaniu. Laureat głównej nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1979) oraz nagrody publiczności w koncercie ?Premiery OPPA?99? w Warszawie. Z krakowskim Festiwalem związany do dziś jako członek Rady Artystycznej. W 1981 wystąpił na legendarnym Festiwalu Piosenki Prawdziwej ?Zakazane Piosenki? w Gdańsku. Od połowy lat osiemdziesiątych współpracował z czołówką polskiej estrady ? jego piosenki śpiewali m.in.: Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki. W 1992 wydał tomik swoich piosenek i wierszy.

W 2001 ukazała się pierwsza autorska płyta Tomczaka pt.: ?Ja to mam szczęście?. W latach 2003-2005 współpracował z Platformą Artystyczną ?Obora?. Od początku 2006 współpracuje z ?Kabareciarnią? Zenona Laskowika. Jest współtwórcą Teatru Piosennego ?Pod Pretekstem?, który wystawiał jego autorskie przedstawienie muzyczne ?Krochmalna 8? i ?Czy chcecie o tym porozmawiać?.

Jesienią 2008 roku ukazała się druga autorska płyta G. Tomczaka pt.: ?Miłość to za mało?. Piosenka z tej płyty ?Szukałem cię wśród jabłek? (śpiewana w duecie z Iwoną Loranc) doszła do 1. miejsca na Liście Przebojów Radiowej Trójki. Trzecia płyta: ?Piosenki ważne i najważniejsze? ukazała się jesienią 2010 roku.

Lena Piękniewska ? absolwentka ASP, wokalistka, laureatka wielu festiwali. Stypendystka Miasta Poznania oraz laureatka prestiżowego stypendium im. Marka Grechuty. W 2010 r. wydała debiutancką płytę ?Wyspa?, która z sukcesem gościła kilka tygodni na liście przebojów radiowej Trójki.

Dawid Troczewski ? pianista, aranżer i kompozytor; absolwent poznańskiej ?Szkoły Talentów? i Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W dorobku artystycznym ma wiele nagród indywidualnych i zespołowych, m.in. Grand Prix ?Warszawskiego Festiwalu Pianistów Jazzowych?. Wykonuje różne gatunki muzyczne: jazz, pop, muzykę poważną. Współpracował m.in. z Brad?em Terry (USA), Krzysztofem ?Pumą? Piaseckim, Dennis?em Hernandezem (Hiszpania), Iwoną Loranc, Krystyną Prońko, orkiestrą ?Alex Band? Aleksandra Maliszewskiego, Marcinem Jahrem, Filharmonią Wrocławską oraz kabaretem Zenona Laskowika. Współpraca z amerykańskim saksofonistą Mack?iem Goldsbury zaowocowała nagraniem płyty, wydanej przez niemiecką wytwórnię Interfuse Records.

Organizatorzy koncertu: Dzielnica Bielany m.st. Warszawy, Mediateka Start-Meta

Muzyczne interpretacje poezji - rockowy manifest! ...
Katowice 1 grudnia: W Górach Jest Wszystko Co Koch...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
sobota, 10 grudzień 2022

Captcha Image