2 minutes reading time (363 words)

Projekt Grechuta w Warszawie

"PROJEKT GRECHUTA" W WARSZAWIE!

W najbliższy czwartek 23 sierpnia w warszawskim ArtParku (dawnych Ogrodach Frascati)- wyjątkowe spotkanie z utworami Marka Grechuty w nowych, zaskakujących aranżacjach! Z koncertem wystąpi zespół PLATEAU, który zagra utwory ze swojej czwartej płyty "Projekt Grechuta", a gościem specjalnym koncertu będzie legenda polskiej muzyki rockowej- Martyna Jakubowicz! Wstęp na koncert jest wolny.

?Projekt Grechuta? to czwarta płyta zespołu PLATEAU, na której znalazło się 10 utworów niezapomnianego Marka Grechuty, wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego i przedstawionych w nowych, odważnych aranżacjach. Gościnnie na płycie, oprócz Wojciecha Waglewskiego, pojawili się tak znakomici goście, jak: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Jacek ?Budyń? Szymkiewicz z zespołu Pogodno, a także jeden z muzyków kultowego zespołu Anawa, Jacek Ostaszewski. Płyta miała premierę w marcu ubiegłego roku.

Patronat honorowy na projektem objęła Danuta Grechuta, wdowa po Marku Grechucie.

Zespół zagrał już ponad 80 koncertów z tym materiałem, występując w tak prestiżowych miejscach jak Sala Kongresowa, Teatr Roma, Filharmonia Krakowska, czy Filharmonia Bałtycka. W sierpniu 2011 roku ich występ otworzył XVII Przystanek Woodstock. We wrześniu ich koncert transmitowany na żywo z warszawskiej Fabryki Trzciny w TVP2 zainaugurował jesienną ramówkę tej stacji.

Dzięki niebanalnemu potraktowaniu twórczości Marka Grechuty przez zespół PLATEAU oraz wsparciu znakomitych gości, PROJEKT GRECHUTA znalazł się w gronie najważniejszych wydarzeń muzycznych 2011 roku, otrzymując nominację do prestiżowej nagrody ?Róże Gali?. W październiku ub.r. zdolni amatorzy zaśpiewali piosenki z tej płyty w programie "Szansa na sukces".

Zespół ?Plateau? ? ma na koncie cztery płyty, ponad 500 koncertów (m.in. wspólną trasę z zespołem Hey), są finalistami Festiwalu ?Top Trendy? 2008 w Sopocie. Znani z przebojów ?Nic nie pachnie jak Ty? ? duet z Renatą Przemyk, który dotarł do pierwszego miejsca Listy Przebojów Trójki, ?Igorek? czy Najbardziej?.  Muzycznie eklektyczni i trudni do zaszufladkowania, na scenie pomysłowo bawią się konwencją, sprawnie żonglują poezją, ironią, a jednocześnie są pełni dystansu do świata i godnej pozazdroszczenia scenicznej energii.

Zespół zagrał w grudniu w Kanadzie i USA trasę promującą "Projekt Grechuta". Plateau oraz ich goście:  Małgorzata Ostrowska, Marek Jackowski, Adam Nowak i Piotr Cugowski zagrali bardzo udane koncerty w Toronto, Chicago, Nowym Jorku (na Manhattanie) i dwa koncerty na Florydzie.

---------------

Czwartek 23.08.2012 godz. 19.00, ART PARK (dawne Ogrody Frascati)-na tyłach Muzeum Ziemi. Wstęp wolny. Szczegóły: www.projektgrechuta.pl

XI Ogólnopolskie Spotkania Śpiewających Poezję 12-...
Wisła 28-30.09.2012 LISTOBRANIE
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
sobota, 10 grudzień 2022

Captcha Image