4 minutes reading time (707 words)

Warszawa Konkurs ?Pamiętajmy o Osieckiej? już po raz piętnasty!

Konkurs ?Pamiętajmy o Osieckiej? już po raz piętnasty!

A jacy Goście: Stanisława Celińska, Krystyna Tkacz i Artur Barciś.


Prawdziwe święto dla miłośników słowa rozpocznie się już 21 września 2012 pierwszą edycją koncertów z cyklu ?Nowa energia w piosence?, w którym corocznie jeden z laureatów Konkursu będzie prezentować publiczności jak rozwija się jego talent.

 

W tym roku w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej usłyszymy pochodzącą z Zakopanego Hankę Wójciak, która wystąpi ze swoją Kapelą w składzie: Tomasz Czaderski (darbuka, cajon), Jacek Długosz (gitara), Mateusz Frankiewicz (kontrabas), Marcin Skaba (skrzypce), Andrzej Zagajewski (mandola). ?Gościnnie zaśpiewają: Małgorzata Biela, Ewelina Czarnecka i Klara Januszewska. Kapela zaprezentuje autorski repertuar, nie zabraknie również utworów Patronki Fundacji, a wśród nich przetłumaczonej na gwarę góralską piosenki "Byle nie o miłości" do muzyki Adama Sławińskiego. Właśnie tym wykonaniem Hanka zaskarbiła sobie uznanie jurorów XI edycji Konkursu w 2008 roku. Laureatka zaśpiewa także m.in. "Dawne zabawne" (muz. Włodzimierz Nahorny) oraz "Żywą wodę" (muz. Zygmunt Konieczny).??

 

Hanka Wójciak ? góralka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, liderka i założycielka Kapeli. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie (klasa śpiewu klasycznego Jacka Ozimkowskiego; klasa śpiewu i interpretacji piosenki Andrzeja Zaryckiego). Laureatka Festiwalu Twórczości Korowód Kraków 2011, zwyciężczyni 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki Kraków 2010, Laureatka Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej Warszawa 2008.?

 

21 września 2012, godz. 19.00

Studio Muzyczne im. Agnieszki Osieckiej - Warszawa, ul. Myśliwiecka 3/5/7.

Bilety będzie można otrzymać na antenie radiowej Trójki.

 

Po przesłuchaniach konkursowych w maju tego roku w radiowej Trójce Jury do uczestnictwa w dalszym etapie Konkursu zakwalifikowało 11 wokalistów i jeden zespół. Są to : Sylwia Banasik, Dominika Barabas, Dagmara Czechura, Barbara Dominiak, Justyna Gajczak, Agata Gałach, Agata Grześkiewicz, Hubert Jarczak, Iga Kozacka, Joanna Oleś i Dorota Sacewicz oraz zespół Cukierasy. Dyrektorem artystycznym Konkursu jest Jerzy Satanowski.

Laureaci wystąpią w trzech koncertach:

 

29 września 2012

Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa, ul. Grzybowska 79 godz. 20:00

Wstęp wolny!

 

30 września 2012

Studio Muzyczne Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej

Transmisja koncertu na antenie Trójki godz. 20:00

Koncert Finałowy Laureatów z udziałem Jury w składzie: Magdalena Cielecka, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Robert Gliński, Adam Sławiński, Piotr Metz.

 

1 października 2012 ? Koncert Galowy Celińska,Tkacz,Barciś

Teatr Muzyczny ROMA, Warszawa, ul. Nowogrodzka 49 godz. 19:00

W pierwszej części wieczoru odbędzie Koncert Laureatów i wręczenie nagród, które poprowadzi Magdalena Smalara.

Laureatom towarzyszyć będzie zespół Jacka Kity: muzyka, kompozytora i aranżera.

 

Jacek Kita - fortepian, instrumenty klawiszowe
Wiesław Wysocki - saksofony, flet, klarnet
Krzysztof Łochowicz - gitary
Sebastian Wypych - kontrabas, gitara basowa
Jakub Szydło - perkusja

 

Drugą część wieczoru stanowić będzie nowy spektakl muzyczny "Nie jesteś sama", złożony z piosenek Agnieszki Osieckiej w aranżacjach Wojciecha Borkowskiego, które zaśpiewają Stanisława Celińska i Krystyna Tkacz. Na scenie pojawi się również reżyser...?Wspaniałym aktorkom akompaniuje zespół muzyczny pod kierownictwem Wojciecha Borkowskiego w składzie: Paweł Stankiewicz (gitary), Maciej Szczyciński (kontrabas), Wojciech Borkowski (fortepian).?Scenariusz i reżyseria: Artur Barciś.

Bilety na Koncert galowy dostępne już w kasach Teatru Roma oraz na eBilet.pl.

 

W 2012 roku podczas Koncertu Galowego wieńczącego Konkurs i Festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej" już po raz trzeci przyznane zostaną dwie statuetki, zaprojektowane i ufundowane przez Firmę APART. Statuetki mają formę złotego pióra i autografu Agnieszki Osieckiej.

Po raz trzeci wręczona zostanie statuetka za zasługi dla popularyzacji polskiej piosenki. Druga statuetka trafi do kolejnego laureata I nagrody w Konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej".

Laureat I miejsca w Konkursie otrzyma w 2012 roku nagrodę pieniężną w wysokości 11000,00 PLN, której Sponsorem jest Orange Polska.

Patronat Honorowy nad 15. Festiwalem objął Pan Bogdan Zdrojewski - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Honorowy patronat nad Galą Konkursu - Pani Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP oraz Prezydent Warszawy, Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Patronami Medialnymi są: Polskie Radio Program 3,Gazeta Wyborcza, Polityka, onet.pl.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Fundacja Okularnicy

 

Aleksandra Wojciechowska

Biuro Prasowe Fundacji Okularnicy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel 792 791 193

IV Przegląd Piosenki Poetyckiej im. Piotra Skrzyne...
Monika Cygan Radio Aktywne Politechniki Warszawski...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
sobota, 10 grudzień 2022

Captcha Image