1 minute reading time (153 words)

Kuba Blokesz

Debiut sceniczny Jakuba miał miejsce 13 grudnia 2007 w Kinoteatrze Elektrycznym w Skoczowie. Wystąpił tam z recitalem z okazji 26 rocznicy wybuchu stanu wojennego.
W październiku 2008 zwyciężył w XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych "Wrzosowisko" w Kędzierzynie-Koźlu. XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku okazał się dla niego szczęśliwym. W 2009 roku zdobył Grand Prix festiwalu. Latem, na Pomorzu, uczestniczył w Nieustającym Festiwalu "Z młodej piersi się wyrwało", gdzie w towarzystwie sześciu młodych, zdolnych wykonawców zagrał koncert wyreżyserowany przez Jerzego Satanowskiego i prowadzony przez Andrzeja Poniedzielskiego.
Jednym z jego najważniejszych sukcesów jest drugie miejsce oraz nagroda Dziennika Polskiego podczas 45 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. W roku 2010 otrzymał nagrodę specjalną na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie oraz pierwsze miejsce na VII Festiwalu "NADZIEJA" im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu.
Pracuje nad autorskim materiałem, grywa w odmiennych stylistycznie grupach muzycznych: od bluesa przez gospel do rocka.

Barbara Gąsienica-Giewont
Cisza Jak Ta - KatoHej! Festiwal - Katowice
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
czwartek, 05 sierpień 2021

Zdjęcie captcha

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://poezjaspiewana.pl/