1 minute reading time (177 words)

Maciej Danek

Urodziłem się w Chrzanowie, niedużym mieście w połowie drogi między Krakowem a Katowicami, w roku 1965. Tam też zdobywałem wykształcenie, między innymi w jedynym wtedy chrzanowskim liceum im. Stanisława Staszica. Po maturze w 1984 zacząłem studia na biologii, a dokładniej na "Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi" Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Formalną edukację zakończyłem egzaminem magisterskim zdanym w czerwcu 1989.

Jako autor i wykonawca w jednej osobie zadebiutowałem na Studenckim Festiwalu Piosenki w roku 1986. Od tego czasu związałem się z miejscowym środowiskiem piosenkarzy studenckich, a w szczególności z krakowskim klubem "Pod Jaszczurami". Występowałem z początku na scenach krakowskich klubów studenckich, a wkrótce również poza Krakowem. W ciągu kilku lat zdobyłem szereg nagród i wyróżnień na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach piosenkarskich. Od roku 1988 jestem członkiem Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR.

W roku 1992 wyjechałem do USA, a dokładniej do Kalifornii, gdzie podjąłem pracę w przemyśle biotechnologicznym. Od czasu do czasu udzielam się w miejscowym środowisku polonijnym, organizując imprezy z udziałem lokalnych artystów. Jednym z takich przedsięwzięć jest cykliczny wieczór z muzyką i poezją "Zatoka Poezji".

Grzegorz Tomczak
Stare Dobre Małżeństwo
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
czwartek, 20 styczeń 2022

Zdjęcie captcha

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://poezjaspiewana.pl/