2 minutes reading time (344 words)

Wyspy Dobrej Nadziei

wyspy-dobrej-nadziei

Zespół "Wyspy Dobrej Nadziei" powstał w 1995 roku. Na nasz repertuar składają się utwory z własną muzyką, pisaną przez lidera zespołu Adama Tkaczyka, do wierszy polskich poetów, przede wszystkim Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego a także Edwarda Stachury, Jonasza Kofty i Włodzimierza Jasińskiego oraz łemkowskiego poety Władysława Grabana. Zadebiutowaliśmy w listopadzie 1995 roku koncertem w klubie studenckim Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej z okazji rocznicy "Niezależnego Zrzeszenia Studentów" tejże uczelni.
Pierwszym występem zespołu na szerszym forum był udział w XXIX Ogólnopolskiej Studenckiej Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie w sierpniu 1996 r. Wtedy też odnieśliśmy swój pierwszy sukces: za muzykę do wiersza K.I. Gałczyńskiego "Cóżem winien" Adam Tkaczyk otrzymał drugą nagrodę a zespół - także drugą nagrodę - za wykonanie utworów "Cóżem winien" i "Modlitwa do Anioła Stróża".
W grudniu 1996r. zespół zdobył I Nagrodę w XVIII Festiwalu Piosenki Różnej "MORDA'96" w Warszawie uzyskując rekomendację do udziału w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w maju 1997 r. W latach 1998-1999 skoncentrowaliśmy się głównie na działalności koncertowej. Nawiązaliśmy m.in. kontakt z Warszawskim Ośrodkiem Kultury uczestnicząc w kilku koncertach organizowanych przez klub T.R.E.M.A.
W roku 1999 rozpoczęliśmy także współpracę ze SCENĄ 07 działającą przy Centrum Kultury Komendy Głównej Policji w Warszawie co zaowocowało zagraniem przez zespół kilku koncertów w ramach imprez organizowanych przez Centrum. Z koncertami występowaliśmy także w ramach różnych wydarzeń kulturalnych w Warszawie takich jak "Dni Kultury Praskiej" czy "Mironalia". Dużym wydarzeniem dla zespołu był koncert zagrany w warszawskich Łazienkach z okazji jubileuszu Wydawnictw Naukowych PWN. Ponadto z koncertami występowaliśmy także w zaprzyjaźnionych Domach Kultury takich jak Ośrodek Kultury Ochoty, Dom Kultury "Zacisze", Dom Kultury "Kamionek". Z koncertami występowaliśmy także w Toruniu, Grudziądzu i Gdańsku (w ramach "Jarmarku Dominikańskiego").
Ostatnimi sukcesami jakie zespół odniósł w konkursach piosenki turystycznej i studenckiej są: zdobycie I nagrody w XXXII Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie w lipcu 1999r. oraz zdobycie tytułu laureata XXVIII Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej w maju 2000r.
W 2000 r. zespół zarejestrował w studio swój dotychczasowy dorobek a obecnie opracowuje nowy repertuar przygotowując sie do udziału w kolejnych festiwalach piosenki turystycznej i poezji śpiewanej.

Katarzyna Groniec
Andrzej Koczewski
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
piątek, 03 grudzień 2021

Zdjęcie captcha

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://poezjaspiewana.pl/