Zygmunt Konieczny – Konieczność miłości

Zygmunt Konieczny – Konieczność miłości
Kup płytę CD – kliknij tutaj

Informacje:
Data produkcji: 2008
Wytwórnia: Lubomski Agencja
Nośnik: 1CD

Opis:

Płyta z utworami jednego z najwspanialszych polskich kompozytorów – Zygmunta Koniecznego. Premiera płyty 30 stycznia 2007 roku. Utwory, które znalazły się na płycie, to dawne przeboje Piwnicy Pod Baranami.

Wszystkie w nowych aranżacjach znakomitych muzyków:

Jan Smoczyński – fortepian, rhodes, organy Hammonda, loopy, bandoneon, syntezatory, programowanie
Tomasz Krawczyk – gitary: akustyczna i elektryczna, pozytywka
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja
Gościnnie w piosence „Tomaszów” Zygmunt Konieczny – instrument klawiszowy
Zespół „Trzy dni później” – Joanna i Marta Piwowar, Marta Grofik.
Kwartet smyczkowy w piosence „Bo taka głupia”: Mateusz Smoczyński -skrzypce, Beniamin Michalczyk – skrzypce, Jakub Fiebig – altówka, Jak Roszkowski – wiolonczela.
Nagrań dokonano w maju 2004 roku w Studio Polskiego Radia Kraków oraz w Studio Tokarnia (7) Patronem projektu jest Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej Kraków przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury Akademickiej Instytutu Sztuki w Krakowie.
Płytę tę Wrocław dedykuje Piwnicy Pod Baranami. Koncert promujący płytę „Konieczność miłości” odbył się 18 lutego 2007 roku w muzycznym studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej.

Specjalnie dla państwa udostępniamy w całości piosenkę „Jęczmienne łany” (słowa: Robert Burns), którą Mariusz Lubomski wykonuje razem z zespołem „Trzy dni później”.

„Konieczność Miłości” to projekt, na który złożyły się piosenki autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów – Zygmunta Koniecznego. Utwory lubiane i znane z doskonałych wykonań. Piosenki wykonywane przez laureatów Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, zaaranżowane przez doskonałych, młodych muzyków, uzyskały nowe, świeże brzmienie. Efektem pracy artystów skupionych przy tym projekcie wokół Mariusza Lubomskiego były koncerty, które odbyły się w Klubie Pod Jaszczurami i Studio S-5 Polskiego Radia w Krakowie, oraz w Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

„KONIECZNY, KONIECZNY!” – 12. Lato Filmów w Toruniu.
Wielkim koncertem plenerowym na toruńskim rynku zakończyło się 12. Lato Filmów. Koncert „Konieczny konieczny!” z muzyką filmową Zygmunta Koniecznego jest przekrojową prezentacją twórczości artysty. Utwory wybrano w taki sposób, by w całości stworzyły formę kantaty. Wersje instrumentalne, zaaranżowane na 24-osobową orkiestrę, przeplatane będą piosenkami, które wykonają znani soliści. Towarzyszyć będzie im zespół wokalny „Dodici”, składający się ze śpiewaków Chóru Polskiego Radia i Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie. Druga część koncertu to „Konieczność miłości”. W programie koncertu znalazły się utwory m.in. z filmów: „Pornografia” (reż. J. J. Kolski), „Jak daleko stąd, jak blisko” (reż. T. Konwicki), „Biesy” (reż. A. Wajda) czy „Niepochowany” (reż. M. Meszaros).
Podczas trwania koncertu wyświetlane były fragmenty filmów, z których pochodzi wykonywana muzyka. Koncert zarejestruje Telewizja Polska.
źródło: Lato Filmów w Toruniu i instytutsztuki.pl

Lista utworów:

1. Jęczmienne łany – Mariusz Lubomski i zespół Trzy Dni Później
2. Groszki i róże – Iwona Loranc
3. Tomaszów – Mariusz Lubomski
4. Taki pejzaż – Trzy Dni Później
5. Konie Apokalipsy – Mariusz Orzechowski
6. Jaki śmieszny jesteś pod oknem – Natalia Grosiak
7. Bo taka głupia – Magdalena Gołębiowska
8. Moje kochanie – Paulina Bisztyga
9. Pustka w domu – Trzy Dni Później
10. Pocałunki – Beata Osytek
11. Białe zeszyty – Iwona Loranc