2 minutes reading time (361 words)

BABSZTYL w półfinałach programu Must Be The Music,

BABSZTYL w półfinałach programu Must Be The Music, 
a płyta 4 listopada!
Legendarny zespół Babsztyl po latach wraca z impetem na scenę. Zawojował polsatowskie show muzyczne MBTM, a 4 listopada nakładem wytwórni MTJ ukaże się płyta z największymi przebojami zespołu. 
Płyta zespołu Babsztyl ukaże się w ramach najnowszej serii wydawniczej Wytwórni Muzycznej MTJ 
o nazwie „Kolory Muzyki”. Seria prezentuje dorobek wybranych wykonawców, którzy zapisali się w historii polskiej muzyki. Każda płyta to zbiór starannie wybranych utworów danego artysty, jego największych hitów i sentymentalnych powrotów do nagrań na żywo. Kolekcję zapoczątkowały płyty zespołów Klincz oraz sztywny Pal Azji. 4 listopada na rynku ukażą się kolejne wydawnictwa z tej serii: Babsztyl, The Bill, Leszcze, Felicjan Andrzejczak oraz Kombi.
Babsztyl to jeden z najwybitniejszych polskich zespołów country. Zadebiutował w 1977 roku w Gdańsku. 
W 1779 na krakowskim Studenckim Festiwalu Piosenki usłyszał ich Wojciech Młynarski, który stwierdził, 
że dla ich piosenki „Ballada o samotności” warto było organizować całą imprezę. Potem grupa była wielokrotnie nagradzana na przeglądach muzycznych, a w 1985 roku wystąpili Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’85, który przyniósł im ogólnopolską popularność. Zespół był częstym uczestnikiem Pikniku Country w Mrągowie, koncertował też poza granicami naszego kraju, m.in. w NRD, ZSRR, Szwecji 
czy Finlandii. Z czasem muzyka Babsztyla ewoluowała od country, przez folk, poezję śpiewaną, aż do country rocka, a czasami występy zbliżone były nawet do konwencji kabaretowej.
Grupa zwiesiła działalność w 1993 roku by powrócić na scenę w 2007 roku z płytą „Hej, przyjaciele, zostańcie ze mną”, a trzy lata później z kolejna – „Stoji łoset kele drogi”, na której muzycy wykorzystali tradycyjne teksty napisane w gwarze warmińskiej. W 2011 r. Babsztyl zdobył tytuł Zespołu Roku 
w plebiscycie Dyliżanse 2010 organizowanym przez środowisko polskich miłośników muzyki country. Zespół dostał się do półfinału szóstej edycji programu Must Be The Music.
BABSZTYL „Kolory Muzyki” - tracklista

1. Ogień i woda 
2. Trochę wolniej 
3. Dużo lubię 
4. Granitowy mur 
5. Czy mamy jeszcze czas 
6. Wichrom 
7. Gdzie to drugie morze
8. Góralska opowieść
9. Wypić wypijemy (Toast) 
10. W mych ramionach nie znajdzie cię nikt
11. Nie wart łez 
12. Tylko nie spóźnij się
13. Stoi oset koło drogi 
14. Na Stawigudzkim polu 
15. Hej przyjaciele 
16. Szykuj się bracie 
17. W siną dal
Yapa 39 OSPPT „YAPA” 2014 - zgłoszenia
Sztywny Pal Azji i Klincz
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
czwartek, 07 lipiec 2022

Zdjęcie captcha