1 minute reading time (179 words)

Płyta „Stachura. Fabula Rasa”

Od 25 marca w sklepach i sprzedaży internetowej dostępna jest płyta „Stachura. Fabula Rasa”. Utwory na płycie to nowe aranżacje wierszy Edwarda Stachury w wykonaniu młodych zdolnych solistów.

Album ten jest rezultatem Pierwszego Warsztatu Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury, który odbył się w listopadzie 2012 r. w Wilczej Jamie w bieszczadzkim Smolniku, gdzie przez kilka dni kilkunastu młodych artystów pracowało nad muzycznymi interpretacjami wierszy „Steda”. Warsztaty zakończyły się wspólnym koncertem, który następnie został powtórzony w Toruniu, w Teatrze „Baj Pomorski”.

Latem 2013 roku materiał został zarejestrowany w studio. Jedenastu młodych wykonawców, zaproszeni goście – Natalia Sikora i Leszek Zduń – oraz autor projektu, Roman Kołakowski, nagrali w sumie 15 utworów, które składają się na tę płytę.

Powstały album to unikalne wydawnictwo, łączące ze sobą wrażliwość spod znaku poezji śpiewanej, i jazzowe brzmienia nowych aranżacji utworów.

Płyta jest dostępna w sklepach internetowych i dużych tradycyjnych sklepach muzycznych.

Fragmentów płyty posłuchać można pod tym adresem: http://youtu.be/YwLxY32XPUk.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej projektu: www.stachura.sosmusic.pl oraz do śledzenia profilu SOS Music na Facebooku https://www.facebook.com/agencja.sosmusic, gdzie znajdują się informacje na temat płyty i projektu.

Strug Soyka - Leśmian
Lidia Jazgar / Galicja
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
środa, 30 listopad 2022

Captcha Image