1 minute reading time (224 words)

Cisza Jak Ta - KatoHej! Festiwal - Katowice

Część z Was może ich kojarzyć jako Ciszaki. Tak mówią o nich fani. Mimo, że powstali nad polskim morzem, są miłośnikami górskich szlaków. Grupa Cisza Jak Ta powstała w 2003 roku i zgromadziła na swoim oficjalnym fanpage’u ponad sto tysięcy fanów, a utwory zespołu na portalu YouTube zostały odsłuchane w sumie ponad 25 milionów razy.
Wśród zespołów folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności, trudno byłoby znaleźć zespół, który w krótkim czasie wydał 11 płyt i zagrał ponad 800 koncertów na scenach w całej Polsce. Od kilkunastu lat grupa jest w nieustannej trasie koncertowej, przemierzając kraj wzdłuż i wszerz, wszędzie spotykając się z gorącym odbiorem publiczności spragnionej wyjątkowych słów i ciepłego, mądrego przekazu artystycznego.
Dynamiczny rozwój zespołu został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, płyta "Nasze Światy" została uznana Poetycką Płytą Roku 2011 , a płyta - "Wuka" Poetycką Płytą Roku 2013 .
W 2014 roku zespół zdobył Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Konkursu TVN, Radiowej Trójki i Skody, a piosenki Ciszy zdobyły głosami słuchaczy dziewięć na dziesięć pierwszych miejsc.
Na koncertowym "pokładzie" Ciszy: trzy gitary, delikatna perkusja, flet, skrzypce i pięć odmiennych głosów splatające słowa i dźwięki w urozmaiconą całość.
Do tego zawsze towarzyszący zespołowi Juno – pies zespołowy, ulubieniec publiczności w całym kraju, traktowany przez zespół i słuchaczy jako członek Ciszowej rodziny.

Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów
godz. 18 – wydarzenia towarzyszące
godz. 19 – koncert
Bilety: 5 zł

Location (Map)

Kuba Blokesz
Ogólnopolski Konkurs Piosenki Autorskiej o nagrodę...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
sobota, 30 wrzesień 2023

Captcha Image